II DOLNOŚLĄSKI PIKNIK MILITARNY „Misja Zachód”

gdzie: Ludwikowice Kłodzkie, Muzeum Techniki Militarnej Riese Molke S III, ul. Fabryczna 37
kiedy: 2014-08-01 - 2014-08-03
bilety: Wstęp darmowy
organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Impreza odbywa się w Muzeum Techniki Militarnej „Molke” w Ludwikowicach Kłodzkich koło Nowej Rudy i ma charakter edukacyjny – propaguje historię Polski i regionu poprzez żywe lekcje historii, promuje turystyczne walory regionu oraz prezentuje jego dorobek kulturalny.

Centralnym punktem projektu jest Wielkie Widowisko Teatru Żywego „Sowiogórskie tajemnice – Riese – Pamięci ofiar…”, którego celem jest opowiedzenie o dramatycznej historii regionu przy zaangażowaniu wielu grup rekonstrukcyjnych i lokalnej społeczności. Widowisko w swoim przekazie jest protestem, swoistym sprzeciwem przeciwko wojnie, produkcji broni, agresji zbrojnej i fizycznej, nieludzkiemu traktowaniu człowieka przez człowieka.

Spektakl „Sowiogórskie tajemnice – Riese – Pamięci ofiar…” zrealizowany jest przy udziale najlepszych grup rekonstrukcyjnych z całej Europy oraz bardzo zaangażowanej w przedsięwzięcie lokalnej społeczności grających rolę ludności cywilnej, więźniów i górników pracujących w kopalni „Wacław”.

W ogromnym widowisku zagra i zaprezentuje swój sprzęt największa Grupa Rekonstrukcji Historycznej Stowarzyszenia Lubuskiego Towarzystwa Rekonstrukcji Historycznej.

Kolejnymi grupami biorącymi udział w spektaklu będą  współpracująca z nami od początku GRH Oka prowadzona przez Tadeusza Kwietnia oraz działająca przy naszym Stowarzyszeniu GRH OFLAGI Riese, odtwarzająca więźniów i ludność cywilną. W rekonstrukcji użyte będą samoloty niemieckie i rosyjskie oraz czołg radziecki T-34.

Atrakcją będzie również zwiedzanie sztolni poniemieckiego, hitlerowskiego kompleksu „Riese” w Muzeum Techniki Militarnej „Włodarz”.  Dodatkowo, w czasie czterodniowego spotkania, odbędą się koncerty w scenerii tajemniczej „Muchołapki”, biesiady przy ognisku, zawody strzeleckie, prelekcje naukowe oraz projekcie filmów. 


Termin:  01-03.08.2014, godz. 9.00
Miejsce:
Ludwikowice Kłodzkie – Muzeum Techniki Militarnej „Molke”

 

Więcej szczegółow o projekcie: http://dolnoslaskipiknikmilitarny.com.pl/

oraz http://wlodarz.pl/

 

 

 

 

ZOSTAŃ STATYSTĄ W HISTORYCZNYM WIDOWISKU PLENEROWYM!


Jeżeli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału jako statyści w tym wydarzeniu zapraszamy na spotkanie organizacyjne dot. realizacji Spektaklu, które odbędzie się:
21 lipca 2014 r. o godz. 17:00 w Muzeum MOLKE („Muchołapka”, Ludwikowice Kłodzkie). Więcej

 

 


Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 Urząd Marszałkowski

Stowarzyszenie „Riese”

 

Mecenat:

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

http://www.dcik.pl/files/logo%20urz%20marsz-male-1.jpg

 

Patronat medialny:

 

Powiązane aktualności

I ty możesz zostać aktorem!

Najbliższe wydarzenia
https://www.traditionrolex.com/30