MAYDAY ROCK FESTIVAL - Głogów

organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie 
typ festiwalu: Muzyczny 
miesiąc rozpoczęcia: listopad 
miejscowość: Głogów 

Mayday Rock Festival, to nazwa jednej z największych imprez rockowych w Polsce. Odbywająca się w głogowskim klubie Mayday od 20 lat (z przerwą w latach 2000 – 2003). W ciągu tych 20 lat odbyło się 15 edycji Festivalu, obecny rok 2012 to przygotowania do XVI już edycji imprezy.

Udział w Festivalu zapoczątkował karierę między innymi takich zespołów jak: IRA, HOUK, ŁZY, ILUSSION czy PIVO. Na scenie nie zabrakło również: HEY, KALIBER 44, SWEET NOISE oraz grup muzycznych zza granicy jak: TERORRGRUPE (Niemcy), MUTINY (Australia) oraz HAZAH (Czeski Cieszyn). Obecność tak niezwykłej śmietanki muzycznej nie tylko z Polski, ale co ciekawe również z całej Europy, przyciągała na Festival także doskonałych prowadzących i konferansjerów, wśród których zobaczyć można było: Tomasza Żąde, Pawła Konnaka (Konjo), Skibę (Big Cyc) a także samego Jurka Owsiaka w 2006r. Taka kompilacja gwiazd nie mogła przejść bez echa, dlatego już po kilku edycjach MRF okrzyknięty został mianem największego Festivalu w Polsce.

Inicjatorem oraz pierwszym organizatorem Mayday Rock Festival w roku 1993 był Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, pod przewodnictwem Zbigniewa Rybki (Dyrektora Generalnego), a także Mirosława Grzeszczaka (Dyrektora Festivalu).

Edycje festiwalu:

2019+
2018+
2017+
2016+
2015+
2014+
2013+