Art Of Improvisation - Creative Festival

organizator: Centrum Kultury Agora 
typ festiwalu: Muzyczny 
miesiąc rozpoczęcia: czerwiec 
miejscowość: Wrocław 

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to interdyscyplinarny projekt poświęcony sztuce improwizowanej. Festiwal  skupia się na muzyce, podkreślając jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Poszerzając swoją formułę o działania performerskie, taneczne i teatralne oparte o improwizację, projekt  podkreśla złożoność improwizacji - jest ona istotna nie tylko ze względu na poszukiwawczy i eksperymentalny charakter, ale przede wszystkim ze względu na wartość jaką niesie ze sobą komunikacja w sztuce.     

Tym, co odróżnia festiwal od innych tego typu projektów jest jego edukacyjny i integracyjny charakter. Na program ART OF IMPROVISATION Creative Festival  składają się trzy główne części: koncerty mistrzów gatunku, warsztaty integracyjne oraz przegląd i konkurs młodych improwizatorów. Towarzyszą im wystawa, warsztaty dla dzieci, jam sessions i projekcje filmowe.

W AOI biorą udział niezwykli artyści, dla których sztuka jest wciąż żywą materią, a kreatywność, rozwój emocjonalny, indywidualność podstawą procesu twórczego.

 

Organizator:
Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a, 51- 111 Wrocław
tel.: 71-325 14 83

Strona: www.ckagora.pl