Festiwal Gitarowy "Wiosła"

organizator: Stowarzyszenie uStrzel oraz Parkowy Klub Muzyczny  
typ festiwalu: Muzyczny 
miesiąc rozpoczęcia: listopad 
miejscowość: Strzelin 

Festiwal Gitarowy „Wiosła” to wydarzenie niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, które mamy nadzieję tchnie nową jakość w życie kulturalne powiatu strzelińskiego i jego mieszkańców.

Festiwal Organizowany jest dla osób kochających grę na gitarze, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w gronie wytrawnych muzyków oraz pedagogów oraz dla tych, którzy chcą jej po prostu słuchać i delektować się jej brzmieniem.

Ideą organizatorów Festiwalu jest rozpowszechnianie gry na gitarze w ogólnym tego słowa znaczeniu. Zarówno gitara elektryczna jak i akustyczna, klasyczna czy basowa zabrzmieć mają w jednym miejscu – na górze parkowej wśród zieleni miejskiej, z dala od zgiełku miasta i problemów dnia codziennego. 

Oprócz zamkniętych warsztatów gitarowych, przeznaczonych dla uczestników, planujemy zorganizowanie recitali solowych, koncertów zespołów znanych w kraju i poza nim, występów uczestników połączonych z konkursem oraz nocnego „jamowania”. Dla najmłodszych gitarzystów planujemy zorganizowanie grupy biernej. Jeszcze niedoświadczeni gitarzyści, mogliby w ten sposób przypatrzeć się pracy ich starszych kolegów oraz pedagogów.

Festiwal, zorganizowany jest w sposób, który umożliwia zapoznanie się z muzyką gitarowo zróżnicowaną, zarówno pod względem rodzaju gitary jak i stylu gry. Czyni to z niego wyjątkowym i rokującym na przyszłość przedsięwzięciem kulturalnym w naszym mieście, z którego korzystać mogą wszyscy zainteresowani.

Organizator:

Stowarzyszenie uStrzel oraz Parkowy Klub Muzyczny
Wzgórze Parkowe 1, 57-100 Strzelin
Telefon: 509 390 154
Fax: 71 392 15 90

Kierownik Festiwalu: Bartosz Jurewicz, telefon komórkowy: 509-390-154