Dolnośląski Festiwal Tajemnic - Zamek Książ

organizator: Przedsiębiorstwo „Zamek Książ” w Wałbrzychu Sp. z o.o. 
typ festiwalu: Interdyscyplinarny 
miesiąc rozpoczęcia: sierpień 
miejscowość: Książ 

Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Rodzaj wydarzenia: interdyscyplinarne

Data: sierpień

Miejsce: Wałbrzych, Zamek Książ

Dolnośląski Festiwal Tajemnic to najciekawsze wydarzenie historyczno-popularnonaukowe w sezonie letnim, skierowane przede wszystkim do fascynatów dawnych dziejów, osób spragnionych wiedzy i poszukiwaczy przygód.

Różnorodny wachlarz tematyczny prelekcji połączony z licznymi badaczami to okazja, by poznać najmocniej skrywane tajemnice z naszego regionu (a więc województwa słynącego z niewyjaśnionych sekretów i tzw. "białych plam"). Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń jest Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który przez swoją drugowojenną przeszłość nierozerwalnie kojarzy się z zaginionymi w wojennych zawieruchach skarbami Dolnego Śląska.

Festiwal stanowi autorski projekt Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski. W zamierzeniu organizatorki wydarzenia, dzięki przedstawieniu zagadnień związanych z zaginionymi skarbami kultury w sposób ciekawy, przystępny, prowokujący do myślenia i przede wszystkim kompleksowy, festiwal ma na celu zwiększenie zainteresowania turystów krajowych i zagranicznych Dolnym Śląskiem.

 

Organizatorami festiwalu są:

Ośrodek Badań Historycznych i Krajoznawczych „ProSilesia” oraz

Przedsiębiorstwo „Zamek Książ” w Wałbrzychu Sp. z o.o., ul. Piastów Śląskich 1, 58-306 Wałbrzych tel.: +48 74 66 43 827; fax: +48 74 66 43 828, e-mail: festiwal@ksiaz.walbrzych.pl

Dyrektorem festiwalu jest Joanna Lamparska, koordynatorem ds. marketingu jest Anna Pytel, organizację festiwalu koordynuje Piotr Kałuża.

Partnerami festiwalu są:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Wałbrzych, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,

Patronat medialny zapewniają:

Money.pl – największy w Polsce portal biznesowy oraz miesięczniki „Focus” i „Focus Historia”, „Gazeta Wyborcza”, „Traveller National Geographic” i „Radio Wrocław”.

Stronawww.ksiaz.walbrzych.pl