Oblicza Teatru - Polkowickie Dni Teatru

organizator: Polkowickie Centrum Animacji  
typ festiwalu: Teatralny 
miesiąc rozpoczęcia: marzec 
strona www: www.dniteatru.pl 
miejscowość: Polkowice 

Oblicza Teatru - Polkowickie Dni Teatru

Rodzaj wydarzenia: teatralne
Data: między lutym a kwietniem
Miejsce: Polkowice

Festiwal OBLICZA TEATRU (Polkowickie Dni Teatru) to jedno z największych i zarazem najważniejszych przedsięwzięć teatralnych w regionie. Jego ideą jest ukazywanie wielu wymiarów teatru. Zgodnie z nazwą Festiwalu pokazywane są spektakle różnorodne w swej formie i treści, od komedii w gwiazdorskich obsadach, przez inscenizacje najnowszej światowej i polskiej dramaturgii, po spektakle teatru alternatywnego.

Niezwykłość wydarzenia polega na tym, że powstało i rozwija się w mieście bez teatru, które nie posiada budynku teatralnego i profesjonalnej sceny. Funkcje te spełnia scena kameralna w Kinie lub szkolna aula, której scenę dostosowuje się do potrzeb poszczególnych zespołów aktorskich i spektakli.
 
Patronat honorowy nad kolejnym edycjami Festiwalu obejmują wybitni artyści (m.in. Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Jan Englert, Andrzej Łapicki, Anna Seniuk, Anna Dymna, Jerzy Trela), a prezentowane spektakle przygotowywane są przez najlepsze polskie teatry.
Od 2005 r. festiwalowe plakaty projektuje Leszek Mądzik – założyciel i dyrektor Sceny Plastycznej KUL. Na program, poza spektaklami dla dorosłych, składają się także przedstawienia dla dzieci i młodzieży, konkursy, projekcje filmowe, a także wystawy i warsztaty. Od 10. edycji publiczność przyznaje swoje nagrody teatralne – Złote Miedziaki w kilku kategoriach. W 2013 r. odbyła się XV, jubileuszowa, edycja festiwalu.
 
Organizator:
Polkowickie Centrum Animacji
ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice
tel.: 76 746 88 10
e-mail: poczta@pca.pl
strona: www.pca.pl
 
Koordynator:
Andrzej Wierdak
e-mail: dyrektor@pca.pl
tel.: 76 746 88 10