Wystawa: „One_Ona” | Kobiety o Kobiecie w Galerii Sztuki Platon

2020-03-09  00:00

Chcąc uczcić w tym roku „Dzień Kobiet”, Galeria Sztuki Współczesnej Platon we Wrocławiu zaprasza na wystawę „One_Ona” | Kobiety o Kobiecie,  którą będzie można oglądać od  09.03.2020, a która potrwa do 11.04.2020 r.

"Punktem wyjścia i inspiracją dla wystawy była konkluzja Simone de Beauvoir zawarta w „Drugiej Płci”, w której autorka stwierdza że, „kobieta jest Prawdą, Pięknem, Poezją, jest wszystkim. Jeszcze raz – Wszystkim pod postacią Innego, Wszystkim, z wyjątkiem siebie.”  Na wystawie zostaną zaprezentowane prace trzynastu znanych Polskich Kobiet-Artystek, których głównym tematem twórczości – bądź jednym z głównych tematów – jest właśnie Kobieta.  Każdą z artystek cechuje inna stylistyka i indywidualne podejście do podejmowanego przez siebie tematu. Tym, co je łączy, to chęć ukazania Kobiety – czy też Kobiecości -  jako jej samej, a nie – odwołując się do cytatu de Beauvoir – pod postacią „Innego”.  
W wystawie wezmą udział (alfabetycznie): Joanna Babula, Anna Halarewicz, Katarzyna Karpowicz, Anna Karpowicz-Westner, Magda Kwapisz-Grabowska, Monika Mysiak, Joanna Sarapata, Katarzyna Swinarska, Katarzyna Szydłowska,  Viola Tycz, Laura Wasilewska, Marta Węg oraz Ewa Zwarycz."

 1

Wystawa „One_Ona” | Kobiety o Kobiecie

Galeria Sztuki Współczesnej Platon we Wrocławiu

ul. Krupnicza 13 | 50-075 Wrocław

09/03/2020 - 11/04/2020 r.