“Fotografki NRD” – wielka ekspozycja czasowa w Muzeum Fotografii

2016-07-09  17:39

Pod hasłem doświadczeń przemiany – “Fotografki NRD”, artystki pokażą fragmenty swojej po części kilkudziesięcioletniej twórczości artystycznej. Eva Mahn z Halle startuje z aktualnym projektem pt. “Strawberry Hill”, Barbara Köppe (Berlin) przedstawia swoją pracę pt. “Kobiety-Piękno-Zmiana” z późnych lat 80-tych XX wieku, a berlinianka z wyboru Sandra Bergemann prezentuje widok “Z głębi świata”.

Muzeum Fotografii Görlitz (Löbauer Straße 7) we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec, FVKS, i twórcami Görlitzer Fototreff prezentuje od lipca trzy interesujące wystawy.

Znane na całym świecie fotografki Eva Mahn, Barbara Köppe i Sandra Bergemann, które zajmują się doświadczeniami przemiany, pojawią się na otwarciu wystawy.

Muzeum Fotografii Görlitz poświęca tym sławnym na całym świecie artystkom miejsce i uwagę na trzech piętrach i ponad 600 metrach kwadratowych. Warto zobaczyć także same sale wystawowe, w końcu budynek na ulicy Löbauer Straße 7 uchodzi za kolebkę przemysłu fotograficznego Görlitz.

Ta szczególna ekspozycja otwarta została 8 lipca o godz. 18.00 przez Iris Gleicke, Pełnomocniczkę Rządu Federalnego ds. Nowych Krajów Związkowych, Parlamentarną Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii oraz posłankę do Bundestagu. Wszystkie trzy wystawy fotograficzne podziwiać można od 9 lipca do 11 września w godzinach otwarcia Muzeum Fotografii (www.fotomuseum-goerlitz.de).

Projekt wspierają m. in. Pełnomocniczka Rządu Federalnego ds. Nowych Krajów Związkowych, fundacja Sächsische Kulturstiftung i Miasto Görlitz.