Wernisaż wystawy szkła Magdy Kuźniarz /Kromnów

 

organizator: Artystyczna Galeria Izerska Kromnów w Górach Izerskich
partner: Artystyczna Galeria Izerska Kromnów w Górach Izerskich
gdzie: Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie
kiedy: 2014-03-08 17:00 - 2014-05-06 18:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawyMagdy Kuźniarz, który odbędzie się 8 marca
o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Wernisaż swoim występem uświetni poetka, aktorka, wokalistka – Justyna Piotrowska współtworząca wrocławski Teatr Na Bruku. Wykona swoje autorskie utwory z płyty zatytułowanej „Bliżej siebie”.

Magda Kuźniarz jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Zrobiła dyplom z projektowania form przemysłowych oraz aneks z malarstwa i rysunku u prof. Stanisława Kortyki.

W jej duszy wciąż zmagają się dwie siły – ta praktyczna, która każe projektować rzeczy użytkowe, z tą, która ciągnie w stronę sztuki abstrakcyjnej. Patrząc na przedmioty zaprojektowane przez Magdę wielu z nas jednak zapewne zastanowi się, czy słuszne jej w ogóle oddzielanie tych dwóch sfer od siebie. Przedmioty użytkowe wykonane przez Magdę nabierają bowiem innego niż tylko praktyczny wymiaru. To połączenie będziecie Państwo mogli doskonale zobaczyć podczas wystawy. Z jednej strony bowiem prezentowane będą właśnie wspomniane przedmioty użytkowe, z drugiej szklane rzeźby.

Dopełnieniem wystawy będą monotypie.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że zakres artystycznej działalności Magdy Kuźniarz jest szeroki: malarstwo, grafika, ceramika, szkło, aranżacja wnętrz. Nieobcy jest jej także talent pedagogiczny, bowiem swoimi wszystkimi talentami dzieli się podczas organizowanych warsztatów.

Magda Kuźniarz z pochodzenia jest wrocławianką. Od 10 lat mieszka na Pogórzu Izerskim w miejscowości Wolimierz. Tutaj też znajduje się jej pracownia: Szklana Kuźnia http://szklanakuznia.pl/pl 

Jej działalność to swoiste nawiązanie do tradycji regionu, w którym zamieszkała.

O efektach będziecie się Państwo mogli przekonać już 8 marca podczas wernisażu.

Wstęp jest darmowy. Zapraszam i polecam!