Przeboje Wielkiego Ekranu “Warsaw Impressione Orchestra” pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego

 

organizator: Centrum Sztuki w Oławie
partner: Centrum Sztuki w Oławie
gdzie: Rynek w Oławie
kiedy: 2023-05-28 19:00
bilety: Wstęp darmowy
wykonawcy:

Milena Lange – sopran. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych. Laureatka wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego. Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych (Francja,Włochy, Norwegia Chorwacja, Litwa, Czechy). Często gości na scenach takich sal koncertowych jak : Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera Leśna w Sopocie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku czy Sala Ziemi w Poznaniu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty m.in. z Andreą de Carlo, Rubenem Silvą, Krzesimirem Dębskim, Tomaszem Szymusiem, Maciejem Niesiołowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem…
Bierze czynny udział w spektaklach operowych, musicalowych oraz koncertach.
Debiutem operowym artystki był udział w światowej prapremierze opery „Il Trespolo Tutore” Allessandra Stradelli, w której zagrała główną rolę – Artemisię z Orkiestrą Instrumentów Historycznych Zakładu Muzyki Dawnej pod batutą Maestro Andrea De Carlo z Conservatorio Statale di Musica Alessandro Casella w Akwili. W kwietniu 2018 roku za kreację roli Artemisii w przedstawieniu „Il Trespolo Tutore” w Operze Nova w Bydgoszczy otrzymała II nagrodę w konkursie na najciekawszą osobowość 11 Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. Kolejną ważną rolą operową w karierze artystki była tytułowa postać Semiramidy z opery Gioacchino Rossiniego, w którą wcieliła się w 2021 roku dzięki współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod opieką reżysera Michała Znanieckiego.
Chętnie wykonuje również repertuar z kręgu muzyki rozrywkowej występując z: Natalią Kukulską, Sławkiem Uniatowskim, Piotrem Cugowskim, Jackiem Borkowskim czy z Natalią Niemen.

Założycielka i menadżerka orkiestry symfonicznej Warsaw Impressione Orchestra, która
z powodzeniem koncertuje w salach koncertowych Polski i za granicą. Jest dyrektorem Impresariatu Artystycznego MS Promotion, który promuje gwiazdy muzyki klasycznej jak i młode talenty w Polsce i za granicą. Artystka organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne (spektakle operowe, operetkowe, musicalowe, koncerty) promując muzykę klasyczną na najwyższym poziomie artystycznym. W 2020 roku została beneficjentką programu Funduszu Wsparcia Kultury, dzięki któremu zrealizowała cztery duże wydarzenia artystyczne z udziałem solistów oraz orkiestry symfonicznej. W 2021 roku otrzymała tytuł honorowy Ambasadora Stalowej Woli za wybitne osiągnięcia i promowanie rodzinnego miasta.
W 2022 roku nawiązała współpracę ze szwajcarską agencją Vida Art, która promuje artystkę w takich krajach jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy czy Francja.

Laura Łącz – aktorka. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Na scenie teatralnej zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.
Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji.
Jest autorką książek dla dzieci, między innymi Sekret czarnego łabędzia, Spełnione marzenia
oraz Bajki i wiersze na cztery pory roku.

Maciej Niesiołowski – dyrygent. Po uzyskaniu dyplomu grał na wiolonczeli w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, grał w zespole kameralnym Con moto ma cantabile i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczko. Brał udział w kursach mistrzowskich w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent.

Ukończył również studium managerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS).
W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej.
Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi.
Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. Z batutą i humorem, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu (1989). Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności Wiktor (1990).

Michał Romanowski – bas. W 2017r. Ukończył Politechnikę Warszawską, uzyskując tytuł inżyniera. Absolwent ZPSM II st. im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Aktualnie student studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dr hab. Artura Stefanowicza. W 2020 r. wystąpił w partii Skołuby w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki zrealizowanym we współpracy Uniwersytetu Muzycznego i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, po czym odbył tournée po Chinach z tym spektaklem. Laureat konkursów – I miejsce i nagroda specjalna za arię Stanisława Moniuszki na międzynarodowym konkursie im. Haliny Słonickiej, I wyróżnienie w Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Bella Voce, wyróżnienie i nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Musicalowo-Operetkowym im. Iwony Borowickiej, nagroda specjalna dyrektora Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Konkursie im. Bogdana Paprockiego, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Viva Calisia. W 2021 r. rozpoczął współpracę z Warszawską Operą Kameralną (Il Giovedi grasso) oraz Łódzkim Teatrem Muzycznym (Miss Saigon, Les Miserables). W styczniu 2023 r. zadebiutował w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (Moc Przeznaczenia).

Warsaw Impressione Orchestra to niezwykle prężnie i wszechstronnie działająca polska orkiestra symfoniczna powstała w 2014 roku w Warszawie.
Zespół tworzą muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności między innymi muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.
Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Tomasz Szymuś, Maciej Niesiołowski, Krzesimir Dębski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Jakub Zwierz, Tomasz Labuń i wielu innych.
Z orkiestrą współpracują wybitni artyści ze świata muzyki klasycznej m.in. Rafał Bartmiński, Anna Radziejewska, Adam Sobierajski, Milena Lange, Adam Szerszeń, Magdalena Idzik, Damian Wilma, Anna Lubańska, Paweł Skałuba, Wiktoria Szubelak, Weronika Sura, Roksana Kwaśnikowska, Karol Radziwonowicz, Marek Bracha czy ze świata muzyki popularnej: Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski, Natalia Niemen, Katarzyna Moś, Łukasz Zagrobelny, Katarzyna Cerekwicka i wielu innych.
IMPRESSIONE – tłumacząc nazwę z języka włoskiego: WRAŻENIE. Połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem uznanych muzyków pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów.

opis:

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy działalności Kina Odra, objęty patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Oława – Tomasza Frischmanna – Przeboje Wielkiego Ekranu “Warsaw Impressione Orchestra” pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego. W koncercie wystąpią dla Państwa wspaniali artyści: Milena Lange – sopran, Michał Romanowski – bas, koncert zapowie i poprowadzi aktorka Laura Łącz. W programie koncertu usłyszymy najpiękniejsze tematy muzyczne z polskich i zagranicznych produkcji filmowych m. in. „Titanic”, „Gladiator”, „Król Lew”, „James Bond”, „Vabank”, „Jak Rozpętałem II Wojnę Światową”, „Janosik”, „Stawka Większa Niż Życie”, „Zapach Kobiety” i wiele innych.

Wstęp wolny.

 

https://www.traditionrolex.com/30