KONCERT ZESPOŁU TRUBADURZY

 

organizator: Centrum Sztuki w Oławie
partner: Centrum Sztuki w Oławie
gdzie: OWE Odra w Oławie, ul. Młyńska 3
kiedy: 2023-09-29 18:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza 29 września 2023r. o godzinie 18:00 do OWE Odra w Oławie (ul. Młyńska 3) na koncert zespołu Trubadurzy.

W 1965 roku zespół odniósł pierwszy poważny sukces na festiwalu w Opolu, gdzie otrzymał nagrodę za debiut. Po festiwalu w Opolu grupa współpracowała z Anną German i Katarzyną Gertner.
Ich utwory stale królowały na liście przebojów Polskiego Radia. Wśród nich wymienić należy: „Krajobrazy”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Przyjedź mamo na przysięgę”, „ Będziesz Ty”, „Luboczka”, „Cóż wiemy o miłości”, „Tajemnice pamiętnika”, „Kasia”, „Byłaś tu”, „Zakochali się Trubadurzy”, „Kochana”, „Wiera, Wiera czarne oczy miałaś” oraz „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”. Ta ostatnia była na pierwszym miejscu listy przebojów Telewizji Polskiej przez cały rok.
Trubadurzy z wielkimi sukcesami koncertowali na całym świecie, m.in.: w Australii, USA, Rosji, Europie czy Mongolii .
Reprezentowali Polskę artystycznie i brali udział w koncertach obok The Rolling Stones czy Carlosa Santany na Olimpiadzie w Monachium 1972 roku. Trubadurzy to jedyny Polski zespół, który był emitowany w Radiu Luxembourg z piosenką „Splątane ścieżki”. Ówcześnie najbardziej znanym radiu na świecie.
Zespół otrzymał 5 złotych płyt i 2 platynowe, a także wiele nagród państwowych, takich jak: „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zespół wystąpi w składzie: Marian Lichtman, Sławomir Kowalewski, Jacek Malanowski i Tadeusz Urbański.

Zapraszamy 29 września 2023r. o godzinie 18:00 do OWE Odra w Oławie przy ul. Młyńskiej 3. Bilety w cenie 100 zł dostępne w kasie OWE Odra oraz online na kultura.olawa.pl

https://cso.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=9431

 

https://www.traditionrolex.com/30