17 POŁUDNIK - Dolnośląski Festiwal Podróżników -[Pasterka]

 

gdzie: Pasterka
kiedy: 2017-08-31 21:00 - 2017-09-03 23:00
bilety: Wstęp płatny
program:

Program festiwalu Pasterka 2017

 

Piątek 01.09.2017

19:45 - oficjalne otwarcie festiwalu (namiot festiwalowy)

20:00 - Aneta Skórnicka - Pura Vida, czyli rok w Ameryce Południowej (namiot festiwalowy)

21:30 - Mateusz Waligóra - Chadar. Koniec lodowej drogi (namiot festiwalowy)

23:00 - Tomasz i Alicja Woźniak - Afryka marzeń - śladami geparda (namiot festiwalowy)

00.00 - projekcja filmu: Nie dojechać nigdy, reżyseria Bartosz Lisek / Polska / 2017 /60 min. (namiot festiwalowy)

00.00 - ognisko (D.W. Szczelinka)

 

Sobota 02.09.2017

od rana - czas wolny, indywidualne wycieczki w góry

16:30 - ognisko (D.W. Szczelinka)

19.00 - Anna Jaklewicz - Indonezja. Po drugiej stronie Raju (namiot festiwalowy)

20.30 - Bartek Sabela - Wszystkie ziarna piasku (namiot festiwalowy)

22:00 - Kasia Biernacka - O harpiach, ślimakach, jaskiniach i dronach, czyli czego szukaliśmy w rezerwacie górskim w południowym Belize (namiot festiwalowy)

23.00 - projekcja filmu: Bez tytułu / Untitled, reżyseria Monika Willi, Michael Glawogger /Austria / 2016 /103 min. (namiot festiwalowy)

23.00 - ognisko (D.W. Szczelinka)

 

Niedziela 03.09.2017

11:00 - projekcja filmu: Wyścig / The Challenge, reżyseria Yuri Ancarani / Francja, Włochy / 2016 / 69 min.

12.30 - zakończenie festiwalu

 

 

 

opis:

W dniach 01-03.09 br. odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników 17 Południk. Jak zawsze będzie to okazja do spotkania w gronie miłośników dalekich stron i różnych kultur, osób podróżujących i tych dopiero planujących swoje wielkie, podróżnicze przygody. Będzie można się wymienić wrażeniami, podzielić doświadczeniami, opowiedzieć o swoich przeżyciach oraz wspólnie obejrzeć i wysłuchać fascynujących relacji z najodleglejszych zakątków naszego świata. A wszystko to w wyjątkowej atmosferze oraz niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w maleńkiej i niezwykle urokliwej miejscowości Pasterka, położonej tuż przy granicy z Republiką Czeską.

Trzy festiwalowe dni wypełni szereg atrakcji, z których jak zwykle najważniejsze będą prelekcje i spotkania z podróżnikami. W góry południowego Belize, na wyprawę wspartą przez National Geographic, zabierze nas Katarzyna Biernacka – grotołaz i fotograf jaskiniowy. Ze znanym już festiwalowej publiczności - Mateuszem Waligórą, specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety, odbędziemy, praktykowany od wieków, rytualny marsz lodowym szlakiem himalajskiej rzeki Zanskar. Anna Jaklewicz – autorka książek podróżniczych, opowie o unikatowych zwyczajach mieszkańców odległych archipelagów, które poznała w czasie wielomiesięcznej wyprawy do Indonezji. Bezdroża Peru, Kolumbii, Argentyny, Boliwii, Ekwadoru i Chile przemierzymy z Anetą Skórnicką - trenerem myślenia wizualnego. A do Afryki, na wędrówkę po buszu i sawannie, wybierzemy się z ambasadorami ochrony dzikich gepardów - Tomaszem i Alicją Woźniak. Wszystkie filmy i pokazy będą prezentowane na dużym ekranie, w specjalnie przygotowanym namiocie festiwalowym dla kilkuset osób.

Poza podróżniczymi prezentacjami w programie znajdzie się także wiele dodatkowych atrakcji, między innymi konkursy z nagrodami i wspólne ognisko. A komu mało będzie festiwalowych atrakcji może zawsze skorzystać z uroków Góry Stołowych. Wycieczka labiryntem Błędnych Skał, czy też widoki roztaczające się ze Szczelińca z pewnością zaskoczą niejednego wytrawnego podróżnika.