Wrocławski Teatr Lalek - Zostań moim przyjacielem - próba prasowa

Partnerzy DOKIS Zwiastuny / Zapowiedzi Spektakle

„Zostań moim przyjacielem” to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią za teatrem lalek w klasycznym wydaniu. Spektakl opowiada o przygodach Pini, zbuntowanej pingwinki, i rozpieszczonego żółwia Franciszka. Ta pierwsza ucieka z ZOO i postanawia dotrzeć na Antarktydę, bo tęskni za swoją rodziną. Ten drugi został porzucony przez właścicielkę, której przeszkadzałby podczas wakacji. Mimo to postanawia odnaleźć swoją panią i podobnie jak Pinia podąża w kierunku morza. W drodze losy bohaterów nieoczekiwanie się splatają. To spotkanie na zawsze zmieni ich stosunek do świata, siebie i innych. Oboje zrozumieją, że w życiu poza klatką nie da się myśleć tylko o sobie, i poznają wartość prawdziwej przyjaźni.

Wrocławska premiera przedstawienia miała miejsce na Wydziale Lalkarskim wrocławskiej PWST jako pokaz finałowy projektu badawczego „Piętnaście postaci, dwoje aktorów, cztery ręce”. W efekcie powstał spektakl polifoniczny, wyłącznie lalkowy, bogaty w faktury i barwy form. Zróżnicowane głosy zwierzęcych postaci, wpadająca w ucho muzyka i wesołe piosenki czynią go widowiskiem idealnym dla najmłodszych dzieci. Proekologiczne przesłanie, zawarte w poruszającym manifeście zwierząt skierowanym do ludzi, uświadamia małym widzom, że każdy z nich może – i powinien – dbać o przyrodę każdego dnia.

TEKST: Tomasz Man REŻYSERIA: Krzysztof Grębski SCENOGRAFIA: Aneta Piekarska-Man LALKI: Iwona Makowska ANIMACJE KOMPUTEROWE: Aneta Talarczyk MUZYKA: Grzegorz Mazoń OBSADA: Anna Kramarczyk i Krzysztof Grębski

Inne w tych kategoriach: