"AFRYKAŃSKA PRZYGODA", reż. M. Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński - spektakl WTL

(lat 1-3) 

partner: Wrocławski Teatr Lalek
gdzie: Scena na Piętrze
kiedy: 2019-05-18 14:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: Brak informacji o biletach
wykonawcy:

REŻYSERIA Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński
SCENOGRAFIA Jolanta Brejdak
MUZYKA Paweł Dudzik

OBSADA Patrycja Łacina-Miarka, Edyta Skarżyńska, Tomasz Maśląkowski / Anna Bajer

opis:

Mały Jacuś przenosi się we śnie do egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Tę prostą historię aktorzy i lalki opowiadają bez słów – językiem gestów, muzyki i światła, co sprawia, że fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla dzieci, które jeszcze nie mówią.

Na scenie nieustannie coś się dzieje: pojawiają się kolejni bohaterowie, a kolorowa scenografia wciąż się zmienia, dzięki czemu maluchy nie mają problemu ze skupieniem uwagi na akcji scenicznej. Spektakl zaskakuje małych widzów mnóstwem sprytnych teatralnych sztuczek: kolorowa piłeczka zamienia się w słonia, samochodzik – w hipopotama, a niebieska kurtyna raz staje się rozgwieżdżonym niebem, a raz dziecięcą kołdrą.

AFRYKAŃSKA PRZYGODA, grana dotychczas z powodzeniem na scenach gdańskiego Teatru Miniatura i szczecińskiej Pleciugi, wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych – rozwijającego się w Europie już od trzech dekad, a w Polsce dopiero rozkwitającego. Spektakle dla najnajmłodszych, tworzone przy udziale psychologów i pedagogów dziecięcych, są idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci młodszych niż przedszkolne. Wspaniale rozwijają inteligencję emocjonalną, uwrażliwiają na sztukę i oswajają z teatralnymi środkami wyrazu.

PREMIERA 28.04.2012 r.

Uwaga: Widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich poduszkach. Przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

Bilety: N. 25 zł, u. 22 zł.