16. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Errantia Musica" - [Polkowice]

 

organizator: Polkowickie Centrum Animacji
partner: Polkowickie Centrum Animacji
gdzie: Kino Polkowice
kiedy: 2018-09-22 18:00 - 2018-09-23 20:00
bilety: Wstęp płatny
program:

 

22 września, godzina 18:00 – AMALGALIS DUO

Duet akordeonistów, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Dzięki szerokim możliwościom brzmieniowym akordeonu potrafią ukazać wiele rodzajów muzyki oraz różnorodność jej stylów. W repertuarze zespołu znajdują się nie tylko elementy muzyki folkowej i rozrywkowej, ale i kompozycje barokowe, romantyczne czy XX-wieczne.

 

22 września, godzina 19:00 – ERLENDIS QUARTET

Kwartet gitarowy absolwentów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu - wielokrotni laureaci konkursów gitarowych w całej Europie. Zespół skupia się na kompozycjach dedykowanych wprost na kwartet gitarowy, opracowaniach i transkrypcjach arcydzieł muzyki klasycznej, ale i utworach współczesnych.

 

23 września, godzina 18:00 – REED CONNECTION

Trio stroikowe solistów Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Dzięki różnorodnemu doświadczeniu artystycznemu z powodzeniem prezentują muzykę wielu stylów i epok. Z ich pomocą założono Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do wszystkiego”, które proponuje ciekawe projekty edukacyjne, a także koncerty muzyki poszczególnych narodów.

 

23 września, godzina 19:00 - JACARAS

Zespół tworzą znani w środowisku wrocławskim muzycy oraz absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Współpracują z wokalistką meksykańskiego pochodzenia Julietą Gonzalez-Springer. Zespół wykonuje tańce i pieśni hiszpańskiego okresu baroku opracowane na współczesne instrumentarium.

 

16. edycję festiwalu poprzedzi wernisaż wystawy Dumny kurnik - „Prężne kury kruszą mury” Jana Kantego Pawluśkiewicz, który odbędzie się 21 września w Galerii „Rynek 26”. Prace Artysty już od lat zdobią festiwalowe wydawnictwa. Po wernisażu na jednej z kamienic polkowickiego rynku odbędzie się projekcja filmu o twórczości Pawluśkiewicza.

W tym roku ze względu na remont Kościoła p.w. świętego Michała Archanioła oraz Auli Forum koncerty realizowane będą w polkowickim kinie. Sala kinowa zawiera ograniczoną ilość miejsc dlatego gorąco zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji biletów. Więcej informacji pod numerem 76 746 88 18 oraz na stronach www.fmoik.pl i www.pca.pl.

Serdecznie zapraszamy!!

 

opis:

W dniach 22-23 września br. w Polkowicach odbędzie się 16. edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”. Znakomici wykonawcy, świetne aranżacje, różnorodny program..., a wszystko to w klimatycznej sali polkowickiego kina.