Spektakl teatralny "Pół na pół" w Bogatyńskim Ośrodku Kultury

 

organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury
partner: Bogatyński Ośrodek Kultury
gdzie: Bogatynia, Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
kiedy: 2018-09-20 18:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Wyjątkowy spektakl w Bogatyńskim Ośrodku Kultury!

"Pół na pół" w reżyserii Wojciecha Malajkata to spektakl, w którym dialogi iskrzą wyrafinowanym humorem, a całość przedstawienia opiera się głównie na sprawnej grze aktorów. Celowo przerysowane, groteskowe postacie, zagrane z odpowiednim przymrużeniem oka bawią i nadają spektaklowi więcej ostrości. Piotr Szwedes buduje postać Dominika z finezją, poprzez cięty dowcip, ciekawie rozbudowane monologi i rozbrajające gesty. Naturalny wdzięk i groteskowe miny wywołują nie tylko salwy śmiechu, ale i przyczyniają się do uwiarygodnienia kogoś sympatycznego, "swojskiego". Świetny w roli nieco neurotycznego Roberta Piotr Polk również znakomicie wywiązał się z powierzonych mu zadań.

Reżyser stara się pokazać, ile humoru można odnaleźć w całkiem poważnym temacie. Wykorzystał tekst do maksimum, wydobywając z dialogów to, co najważniejsze, a resztę pozostawiając w sferze dopowiedzeń. Można powiedzieć, że śmiech widzów w pewien sposób "puentuje" niektóre sceny. Dramat jest więc z jednej strony komedią lekką i przyjemną - w sam raz na długie zimowe wieczory. Z drugiej strony pozostawia jednak pewien niepokój.

Przyjdź, zobacz, nie przegap!

 

Sala Widowiskowa BOK

20.09.2018 r. godz. 18.00

bilety w cenie 40 zł (w przedsprzedaży) oraz 50 zł (w dniu spektaklu) do nabycia w kasie BOK i sekretariacie od 10.08.2018 r.