MITLOS

Zespół Mitlos, fot. Marcin Mazurkiewicz

Zespół tworzy własne aranżacje oraz odkrywa nowe oblicze muzyki ludowej. Nie rezygnując z tradycyjnej nuty, zespół kreuje nowe brzmienia – ambitne, lecz łatwe w odbiorze.

Mitlos istnieje od roku 2005. Zespół tworzy własne aranżacje oraz odkrywa nowe oblicze muzyki ludowej. Nie rezygnując z tradycyjnej nuty, zespół kreuje nowe brzmienia – ambitne, lecz łatwe w odbiorze.

W skład zespołu wchodzą muzycy od lat działający na polskiej scenie folkowej: Barbara Ulatowska - skrzypce, śpiew Joanna Gruszka - skrzypce, śpiew Józef Gruszka - altówka węgierska, śpiew Piotr Ulatowski - kontrabas Paweł Ulatowski - cajon / perkusja.

Muzyka ludowa/etniczna zawsze była muzyką pełną życia i spontaniczności. Pasja, żywiołowość oraz bezpośredniość w kontakcie z publicznością, to cechy charakterystyczne zespołu.

Mitlos powstał z fascynacji wyjątkowym stylem romskiego skrzypka Cororo, mając w swym zamiarze kontynuację jego dzieła. W obecnym repertuarze zespołu, oprócz melodii znanych nam właśnie z jego repertuaru, znajdują się utwory wywodzące się z tradycyjnej muzyki różnych grup etnicznych z wielu regionów Karpat. Dodatkowym atutem Mitlosa jest jego akustyczny skład.

Zapraszamy do zapoznania się z członkami zespołu ! Muzyka, którą wykonujemy pochodzi między innymi z Polski, Węgier, Rumunii, Słowacji, Bałkanów oraz z tradycyjnej muzyki cygańskiej z wielu rejonów świata

Logo zespołu Mitlos, autor: Paweł Ulatowski