Ludowy Zespół "Katarzynki"

Twórczość zespołu "Katarzynki" swym charakterem nawiązuje do folkloru Ziemi Sądeckiej. Zespól swoją działalność prowadzi w Centrum Inicjatyw Wiejskich Gminy Radków w Ścinawce Górnej.

Ludowy Zespół „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej powstał w 2004 roku. Od 2005 roku zespół funkcjonuje pod nazwą „Katarzynki” od imienia założycielki zespołu pani Katarzyny Jarosz. Zespół w swojej działalności może pochwalić się bogatym szerokim repertuarem. Śpiewa piosenki i pieśni wszystkich regionów jak również kolędy i pastorałki, ale szczególnie bliski ich sercu jest folklor Ziemi Sądeckiej. Występuje na imprezach lokalnych, gminnych i powiatowych. Często zapraszany jest do zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach oraz w Wielkopolsce. W 2010 roku reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach Prezydenckich w Spale, jak również uczestniczył w XXII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu oraz w VI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Podczas wielu przeglądów i imprez zespół jest nagradzany, zajmuje zaszczytne miejsca i zdobywa liczne trofea. W przeciągu ostatnich pięciu lat swoje umiejętności muzyczne i wokalne zapisał na czterech płytach.

Zespół składa się z grupy wokalnej oraz kapeli. Kierownikiem zespołu jest Stanisław Bury, zespół liczy 15 członków. W skład kapeli wchodzi akordeon oraz dwoje skrzypiec.