Dzień z archeologami na wystawie „Wrocławski Nowy Targ”

2019-02-03  10:00

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na rodzinną niedzielę do Muzeum Archeologicznego, gdzie wspólnie z archeologami przeniesiemy się do wieków średnich i poznamy życie codzienne ówczesnych wrocławian.

 

 

 

 

Wystawa „Wrocławski Nowy Targ – rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu” poświęcona jest rozwojowi Wrocławia w średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem placu Nowy Targ – jednego z pomocniczych rynków handlowych dawnego miasta, miejsce tętniące życiem. Jedna z centralnych części miasta, gdzie krzyżowały się szlaki komunikacyjne pomiędzy Zachodem a Europą Środkową, oraz pośrednio Północną i Wschodnią. Na wystawie po raz pierwszy pokazano zabytki będące świadectwem codziennego życia ówczesnych wrocławian m.in: ich ubioru, uzbrojenia, popularnych rozrywek, religii, aktywności kupieckiej. Zrekonstruowano również fragment średniowiecznego targu z kramami włókienników, garncarzy, skórników i kupców handlujących produktami spożywczymi.

Niedziela 3 lutego 2019, 10.00-18.00

Muzeum Archeologiczne (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia),

ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

Program:

11.00 - Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi Agata Witkowska, archeolog, kurator wystawy.

12.00 - Oprowadzanie dla dzieci połączone z rodzinnym rozwiązywaniem zagadek z przeszłości. Prowadzi archeolog z Działu Pedagogicznego MMW.

13.00 - Uczty bogatych, strawa ubogich. Jak jadano w średniowiecznym Wrocławiu? Prowadzi Marta Pietruszka, archeolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

15.00 - Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi Agata Witkowska, archeolog, kurator wystawy.

16.00 - Oprowadzanie dla dzieci połączone z rodzinnym rozwiązywaniem zagadek z przeszłości. Prowadzi archeolog z Działu Pedagogicznego MMW.

10.00-18.00 - Otwarte warsztaty kreatywne dla dzieci (5-10 lat)

 

Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu na wystawę „Wrocławski Nowy Targ. Rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu” (15 zł - normalny, 10 zł - ulgowy, 30 zł - rodzinny).