Chór Cantabile z gościnnym występem w Polanicy-Zdroju

2017-08-10  11:14

Chór Cantabile z Sulechowa w każdym występie zabiera swoich słuchaczy na wspaniałą muzyczną podróż. Tym razem ich piosenki będą cieszyć polanicką widownię.

źródło: materiały organizatora

 


Już 22 sierpnia ten utytułowany zespół z wieloletnią tradycją wystąpi w Muszli Koncertowej w Polanicy-Zdroju. Artyści z zaprezentują wybrane utwory z szerokiego repertuaru, do którego należą pieśni z klasyki chóralnej, kolędy, pieśni ludowe, biesiadne oraz współczesne piosenki polskie i zagraniczne.

O zespole:
Chór Cantabile powstał 1 października 1982r. przy Sulechowskim Ośrodku Kultury. Założycielem i jedynym dyrygentem jest Bernard Grupa, zasłużony muzyk odznaczony między innymi Medalem Gloria Artis i nagrodzony przez samorząd lokalny tytułem „Honorowy Obywatel Gminy Sulechów”. W ciągu 35 lat chór wykonywał wiele utworów wokalnych w tym pieśni z klasyki chóralnej, kolędy, pieśni ludowe, biesiadne oraz współczesne piosenki polskie i zagraniczne.

Chór koncertował w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii, na Ukrainie, Litwie, Węgrzech i Włoszech. Brał udział w różnych imprezach i festiwalach (Kalisz, Legnica, Będzin, Międzyrzecz, Czerwieńsk). Nagrała samodzielną audycję muzyczną w Radio Zielona Góra a także zaśpiewał w Telewizji Polskiej, która prezentowała dorobek kulturalny województwa zielonogórskiego. Ważnymi wydarzeniami był koncert na Jasnej Górze w Częstochowie i występ w Bazylikach Rzymskich.

W 2005r. zespół został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego”, w 2012r. „Zasłużony dla Województwa Lubuskiego”, a w 2007 i 2012r. chór otrzymał „Nagrodę Kulturalną Burmistrza Sulechowa”. Od kilku lat chór współpracuje z chórem MODERATO Uniwersytetu III Wieku w Zielonej Górze, czego wynikiem są coroczne koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej, Teatrze i dawnym zborze sulechowskim.

 

Koncert Chóru Cantabile
22 sierpnia 2017 roku, godz. 16.00 
Muszla Koncertowa
Polanica-Zdrój

 

[źródło: Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji  w Polanicy-Zdroju]

 

Powiązane wydarzenia

Koncert chóru Cantabile z Sulechowa