8. Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art - [Świebodzice]

gdzie: Świebodzice, Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Mieszka Starego 6
kiedy: 2018-06-08 10:00 - 2018-06-10 20:00
bilety: Wstęp darmowy
partner: Miejski Dom Kultury w Świebodzicach

Festiwal Sztuki v Rzemiosła Targira-art. to doskonała okazja do zapoznania się z aktualną ofertą proponowaną przez polskich artystów i rzemieślników. Ważną częścią Festiwalu są prelekcje, wykłady, wystawy oraz warsztaty artystyczne. Całość tworzy niepowtarzalny klimat i wspaniałą atmosferę, niespotykaną na innych tego typu imprezach. 

Wystawa główna

„Powrót do Natury” malarstwo Tomasza Alena Kopery - 10 czerwca,

Powrót do Natury” to tytuł głównej wystawy tegorocznego Festiwalu Targira-art. promującej malarstwo Tomasza Alena Kopery. Artysta jest przedstawicielem tzw. Magicznego Realizmu. Maluje farbami olejnymi na płótnie. Posiada znakomitą technikę, a jego obrazy świadczą o ogromnej wrażliwości i nieprzeciętnym talencie. Dzieła Kopery charakteryzują się wnikliwą dbałością o szczegóły, a mistrzowskie opanowanie barw sprawia, że jego sztuka jest na najwyższym poziomie artystycznym. W pracach artysty widoczna jest fascynacja ludzką naturą, otaczającym światem oraz wszystkim co tajemnicze i mroczne. Od 2010 roku należy do grupy Libellule, założonej przez Lukasa Kandla. Swoje obrazy prezentował na kilkudziesięciu wystawach w Polsce, Europie Zachodniej, USA i Australii. Dzięki uprzejmości artysty na Festiwalu będziemy świadkami premierowego pokazu kilku najnowszych jego obrazów, co zapewne ucieszy wszystkich wielbicieli jego talentu.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Alenem Koperą odbędzie się 10 czerwca o godzinie 13.30. Serdecznie zapraszamy.

 

Wystawa budzików Gustava Beckera

Wszystkich miłośników zegarów i rzemiosła na wysokim poziomie zapraszamy na wystawę budzików produkowanych przez firmę Gustava Beckera ze Świebodzic. Ten na pozór zwykły element naszej nieodległej codzienności potrafił w rękach mistrzów przeistoczyć się w niezwykłe dzieła rzemiosła artystycznego. Kuratorem wystawy jest Pan Marek Mikołajczak. Zapraszamy również na sobotni /9 czerwca/ wykład poświęcony tym niezwykłym dziełom sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Sztuka i kolej

Czy sztuka ma jakikolwiek związek z koleją. A może dzieła znanych mistrzów tylko przypadkiem pojawiły się w pojazdach szynowych? Gdzie są dworce kolejowe piękniejsze od niejednego pałacu i jak łączono na przełomie XIX i XX wieku sztukę z architekturą budowli inżynierii kolejowej. O tym wszystkim opowie znawca tematu i miłośnik kolei pan Oskar Olejnik. Wykład odbędzie w sobotę 9 czerwca br. dla upamiętnienia 175 rocznicy uruchomienia linii kolejowej /drugiej w historii na ziemiach polskich/ z Wrocławia do Świebodzic.

Serdecznie zapraszamy - organizatorzy

[źródło: materiały organizatora]