"Zostań moim przyjacielem" - spektakl WTL (3+)

 

partner: Wrocławski Teatr Lalek
gdzie: Scena na Piętrze
kiedy: 2019-05-23 10:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: Brak informacji o biletach
wykonawcy:

TEKST: Tomasz Man
REŻYSERIA: 
Krzysztof Grębski
SCENOGRAFIA: 
Aneta Piekarska-Man
LALKI
: Iwona Makowska
ANIMACJE KOMPUTEROWE:
 Aneta Talarczyk
MUZYKA: 
Grzegorz Mazoń 
OBSADA: 
Anna Kramarczyk i Krzysztof Grębski

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Podczas wyboru spektaklu dla najmłodszych dzieci bardzo prosimy o przestrzeganie określonych, zwłaszcza dolnych, granic wiekowych. Dziękujemy.

opis:

„Zostań moim przyjacielem” to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią za teatrem lalek w klasycznym wydaniu. Spektakl opowiada o przygodach Pini, zbuntowanej pingwinki, i rozpieszczonego żółwia Franciszka. Ta pierwsza ucieka z ZOO i postanawia dotrzeć na Antarktydę, bo tęskni za swoją rodziną. Ten drugi został porzucony przez właścicielkę, której przeszkadzałby podczas wakacji. Mimo to postanawia odnaleźć swoją panią i podobnie jak Pinia podąża w kierunku morza. W drodze losy bohaterów nieoczekiwanie się splatają. To spotkanie na zawsze zmieni ich stosunek do świata, siebie i innych. Oboje zrozumieją, że w życiu poza klatką nie da się myśleć tylko o sobie, i poznają wartość prawdziwej przyjaźni.

Wrocławska premiera przedstawienia miała miejsce na Wydziale Lalkarskim wrocławskiej PWST jako pokaz finałowy projektu badawczego „Piętnaście postaci, dwoje aktorów, cztery ręce”. W efekcie powstał spektakl polifoniczny, wyłącznie lalkowy, bogaty w faktury i barwy form. Zróżnicowane głosy zwierzęcych postaci, wpadająca w ucho muzyka i wesołe piosenki czynią go widowiskiem idealnym dla najmłodszych dzieci. Proekologiczne przesłanie, zawarte w poruszającym manifeście zwierząt skierowanym do ludzi, uświadamia małym widzom, że każdy z nich może – i powinien – dbać o przyrodę każdego dnia.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Podczas wyboru spektaklu dla najmłodszych dzieci bardzo prosimy o przestrzeganie określonych, zwłaszcza dolnych, granic wiekowych. Dziękujemy.

PREMIERA 2.12.2017

Bilety: 25zł n., 22zł ul., 20zł gr.