Weekendowe warsztaty renowacji mebli / 06-07.08

 

organizator: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
partner: Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
gdzie: CRZ Krzywy Komin
kiedy: 2022-08-06 09:00 - 2022-08-07 15:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Weekendowe warsztaty „RENOWACJI MEBLI”

Weekendowe warsztaty „RENOWACJI MEBLI”  kierujemy do hobbystów,  laików ale także do każdego kto chciałby teorię przełożyć na praktyczne doświadczenia. Będzie to wyjątkowa okazja do samodzielnego odnowienia swojego mebla pod okiem specjalisty.

Podczas dwunastu godzin warsztatowych, pod skrzydłami Viktora poznacie metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli.

Warsztaty w Pracowni Mebla kierowane są do ludzi kreatywnych i otwartych na nowe wyzwania. Program kursu jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w renowacji mebli. Szkolenie będzie interesujące dla osób, które lubią projektować, majsterkować i tworzyć.

 

Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:

06.08.

09:00-15:00

07.08.

09:00-15:00

Formuła warsztatów nawiązuje do dawnych, tradycyjnych szkoleń warsztatowych w relacji mistrz – uczeń. Bezpośrednim  trenerem będzie doświadczony restaurator mebli: Viktor Jackiewicz, z zamiłowania rzeźbiarz z wykształcenia nauczyciel, swoje doświadczenie zdobył w Pracowni Mebli Artystycznych.

 

Nie zabraknie także wiedzy teoretycznej poprzedzającej wykonanie każdej czynności. Przedstawimy metody renowacyjne nawiązujące do dawnych, tradycyjnych technik historycznych, przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów. Na podstawie przykładowych mebli omówimy zakres planowanych prac. Wspólnie zrobimy plan pracy, ocenę stanu i ustalenia założeń w tematyce stosowanych materiałów, technik i technologii restauratorskich.

 

Uwaga!

1.Na warsztaty przynieś swój małogabarytowy mebel do renowacji: np. małą szafkę, stolik, krzesło, półeczkę. Prosimy o wcześniejsze wysłanie zdjęć mebli na adres: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com.

 

2. W przypadku mebli tapicerowanych uczestnik zapewnia sobie tkaninę we własnym zakresie. Prosimy o wcześniejszą informację i zdjęcia mebla tapicerowanego wówczas prowadzący ustali ilość materiału, którą należy zakupić.

 

Cena: 590zł

Prowadzący: Wiktor Jackiewicz

Więcej informacji i zapisy: https://www.krzywykomin.pl/course/weekendowe-warsztaty-renowacji-mebli-06-07-08/