Dni Sycowa 2016

 

organizator: Centrum Kultury w Sycowie
partner: Centrum Kultury w Sycowie
gdzie: Stadion Miejski w Sycowie
kiedy: 2016-05-13 18:00 - 2016-05-15 23:00
bilety: Wstęp darmowy
wykonawcy:

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.
Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu.
Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do muzyki oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.


Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce będzie gwiazdą tegorocznych Dni Sycowa 2016! Zespół, który szerszej publiczności znany jest z takich hitów jak: „Dach”... piosenka o potędze miłości - o tym jak potrafi ona znieść wszelkie bariery, prześwietlić każdy fałsz, ale też o tym, że nie warto przejmować się z byle powodu. Kolejne sztandarowe przeboje Sound’n’Grace to”: „Możesz wszystko”, „Na Pewno”, „Nadzieja”. Grupa ma w dorobku współpracę z m.in. z Mrozem, Afromental, Anią Szarmach, Sylwią Grzeszczak i Magdaleną Tul. „Uwielbiamy przebywać razem, tworzymy wtedy taką energię, która nas rozsadza i nie sposób się nią nie podzielić” – mówią muzycy Sound’n’Grace. Ta energia udzielać się będzie wszystkim obecnym 14 i 15 maja na stadionie miejskim, gdzie obędą się Dni Sycowa 2016. Koncert Sound’n’Grace to niezapomniane wrażenia! Już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy!


Piosenka „Całe życie na kredycie” to sztandarowy przebój kęcko-bielskiej kapeli Zgredybillies, która zagra w Sycowie. Utwór pochodzi z najnowszej płyty „zgredów” – „Proszę Pani”, która została wydana w maju 2015r. Stylizowana na lata 50-te, płyta Zgredybillies spotkała się z pochlebnymi opiniami dziennikarzy muzycznych - w tym Piotra Barona - i szerokiego grona słuchaczy. Krążek wypełniają kompozycje inspirowane stylem rockabilly (mieszanka bluesa, boogie, bluegrassu i country) autorstwa Remigiusza Hadki (muzyka) i Andrzeja Trojaka (teksty piosenek). Utwory z tej płyty będzie można usłyszeć na żywo w Sycowie.
W skład zespołu Zgredybilles wchodzą: Remigiusz Hadka – gitara i śpiew, Andrzej Trojak – śpiew i harmonijka, Artur Kudłacik – Kontrabas, saksofon, śpiew, Damian Drzymała – bębny i śpiew.


Bethel to polska grupa muzyczna wykonująca roots reggae połączone z dubem i ska.
Zespół powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo działał jako trio pod nazwą Sacrum.
Zanim ustabilizował się obecny skład grupy, przez formację Wlaźlaka przewinęło się wielu różnych muzyków. W szczytowym okresie zespół liczył nawet 11 członków. Na chwilę obecną ekipę Bethel obok założyciela, który udziela się jako wokalista i gitarzysta, tworzą: Grzegorz Małyga (gitara), Magda Dachowska (gitara basowa), Robert Dachowski (perkusja), Marcin Drab (conga, perkusjonalia), Konrad Możdżeń (djembe, darbuka, perkusjonalia) i Piotrek Zarówny (trąbka).
Bethel to kolejna gwiazda Dni Sycowa 2016. Zespół znany jest z licznych koncertów oraz festiwali. Na wielu z nich zdobywał nagrody i wyróżnienia. Przełomowym momentem w karierze Bethel okazała się jednak dopiero trasa Positive Beathel Tour 2010, która liczyła 80 koncertów.
Niezadługo po niej, w listopadzie 2010 roku, formacja wydała debiutancką płytę zatytułowaną „Muzyka Serc". Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. 
Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 400 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie.

Z Bierutowa zagra dla nas zespół, który uprawia Rock, Reggae, Ska. Młody i energiczny zespół już raz pojawił się w Sycowie ( dwa lata temu), tym razem na wielkiej scenie zagra dla Państwa DubSter czylil: Łukasz, Kuba, Karol, Szymon, Jakub.

Zapowiada się świetna zabawa, dlatego już teraz zarezerwujcie sobie wolny czas na 14 i 15 maja. 

program:

Imprezy towarzyszące:

13.05.2016 Piątek          

10.00 X BIEGI PRZEŁAJOWE DZIECI I MŁODZIEŻY  (PARK MIEJSKI)

18.00 NOC MUZEÓW 2016

14.05.2016 Sobota

10.00 SYCOWSKI MUNDIAL PIŁKI NOŻNEJ – KAT. GIMNAZJUM I PONAD GIMNAZJUM (BOISKO ORLIK, UL. OGRODOWA)

10.00 OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO  O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY SYCÓW (KORTY PRZY ZSP)

11.00 MISTRZOSTWA SYCOWA W ŁUCZNICTWIE TRADYCYJNYM (OBOK HALI MOSIR, ALEJA NAD WAŁEM)  

16.00 SYCOWSKI STREET BASKET 3X3 – KAT. OPEN (KOMPLEKS REKREACYJNY PRZY BOISKU ORLIK, UL. OGRODOWA)

15.05.2016 Niedziela                     

10.00 OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO  O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY SYCÓW (KORTY PRZY ZSP)

15.00 RODZINNY TURNIEJ BOULE (KOMPLEKS REKREACYJNY PRZY BOISKU ORLIK, UL. OGRODOWA)

 

 

 

 

Dodatkowe atrakcje :

LOTERIA FANTOWA: SYCOWIANIE DLA KULTURY

CZESKI LUNAPARK /WESOŁE MIASTECZKO

ANIMACJE DLA DZIECI

 

 

 

 

 

 

 

Stadion Miejski w Sycowie :

 

Sobota

15.00 PROGRAM ARTYSTYCZNY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH Z MIASTA I GMINY SYCÓW

16:30 PROGRAM ARTYSTYCZNY CENTRUM KULTURY W SYCOWIE

17:30 KONCERT DUBSTER

19.00 KONCERT ZGREDYBILLIES

20.30 KONCERT ASSOL  

21.00 GWIAZDA WIECZORU Golec uOrkiestra   (grafika od SZEFOWEJ)

23.00 – 1:30 ZABAWA TANECZNA

Niedziela 

15.00 KONCERT ZESPOŁU SYCOWIACY

15.30 PROGRAM ARTYSTYCZNY  WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W SYCOWIE

15.40 PROGRAM ARTYSTYCZNY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH Z MIASTA I GMINY SYCÓW

17:15 ASSOL

17.30 KONCERT POŚCIEL STUDIO

18.00 KONCERT BETHEL

19.15  KONCERT ASSOL

19.30 FINAŁ LOTERII FANTOWEJ SYCOWIANIE DLA KULTURY

20.00 GWIAZDA WIECZORU  SOUND’N’GRACE

opis:

Z wielką radością możemy zaprosić wszystkich na tegoroczne Dni Sycowa 2016. Ci, który pojawią się 14 i 15 maja w Sycowie poznają klimat dobrego grania i dobrej zabawy. 

Golec uOrkiestra, Sound’n’Grace, ZgredyBillies, Bethel oraz Dubster - to zespoły, które ze sceny będą umilać czas publiczności zgromadzonej na stadionie miejskim w Sycowie! Dodatkowo w ramach święta miasta odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeum, animacje, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, atrakcje sportowe. Obecni będą mogli skorzystać z bogato wyposażonej oferty gastronomicznej oraz atrakcji wesołego miasteczka.  

Wydarzenie jest edycją festiwalu: Dni Sycowa