AVANT ART FESTIVAL 2015 - [Wrocław]

 

partner: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
gdzie: Wrocław
kiedy: 2015-10-01 - 2015-10-04
bilety: Wstęp płatny
opis:

Jedno z najważniejszych spotkań ze sztuką awangardową i eksperymentalną w kraju. Festiwal zagości w klimatycznej przestrzeni Dworca Świebodzkiego i w niedawno otwartym Narodowym Forum Muzyki. Zagrają m.in. Dean Blunt, Irmler i Liebezeit, Brandt Brauer Frick, M.E.S.H., Felix Kubin oraz artyści polscy, w tym: Kinsky, Rimbaud, Syny, Jacek Sienkiewicz i Alameda 5. Równolegle, w Kinie Nowe Horyzonty, odbędzie się kolejna odsłona AVANT ART FILM. W programie znalazło się pięć filmów o muzyce, z których trzy będą miały swoje polskie premiery. Zobaczymy także świetnie przyjęty, wyświetlany podczas tegorocznej edycji T-Mobile Nowe Horyzonty, „B-MOVIE”.

 

KONCERTY
Na otwarcie festiwalu w Narodowym Forum Muzyki usłyszmy psychodeliczne Syny i trio Rimbaud (Budzyński/Jacaszek/Trzaska), a także Felixa Kubina i jego syntezatorowy, retrofuturystyczny dada-horror. Kolejne dni to koncerty na Dworcu Świebodzkim – klimatycznej przestrzeni, znanej już z zeszłorocznej edycji AVANT ART. W piątek, 2 października, zagrają tam: Alameda5, reanimowany skład Kinsky, Dean Blunt, M.E.S.H. oraz Tomek Hoax i Rhythm Baboon (Polish Ju ke). W sobotę, 3 października, wystąpią Irmler (Faust) & Liebezeit (Can), Brandt Brauer Frick ze swoją „emotional body music”, weteran brytyjskiej sceny garage/grime - Flowdan, Fischerle, pionier muzyki elektronicznej w Polsce - Jacek Sienkiewicz i Perc. W niedzielę festiwal przeniesie się do CeTA. Tam zobaczyć będzie można m.in. audiowizualny projekt Synth Art i Vox Machinatione - wspólny projekt Dariusz Jackowskiego z Centrum Technologii Audiowizualnych i Ainary LeGardon – baskijskiej artystki. Koncert będzie zde rzeniem organicznych improwizacji wokalnych z beat'ową, eksperymentalną elektroniką i elementami muzyki współczesnej. AVANT ART zakończy się w Warsztacie.

 

PROGRAM AAF 2015:

01/10 CZWARTEK/THURSDAY:

Kino Nowe Horyzonty
18.00 AUTOLUMINESCENT: ROWLAND S. HOWARD (reż./dir. Lynn-Maree Milburn, Richard Lowenstein, Australia 2011, 110') - polska premiera/polish premiere
bilety/tickets: 12 pln

Narodowe Forum Muzyki (NFM)
20.00 Rimbaud [PL]
21.00 Felix Kubin [DE]
22.00 Syny [PL]
bilety/tickets: 25 pln

02/10 PIĄTEK/FRIDAY:

Kino Nowe Horyzonty
18.00 B-MOVIE: LUST AND SOUND IN WEST-BERLIN 1979-1989 (reż./dir. Jörg A. Hoppe, Heiko Lange,
Klaus Maeck, Niemcy 2015, 92')
bilety/tickets: 12 pln

Dworzec Świebodzki
20.30 Alameda5 [PL]
21.45 Kinsky [PL]
23.00 Dean Blunt [GB]
00.15 M.E.S.H [US]
01.30 Afterparty: Tomek Hoax (Avant crew) b2b Rhyth
m Baboon (Polish Juke)
bilety/tickets: 25 pln

03/10 SOBOTA/SATURDAY:

Kino Nowe Horyzonty
16.00 DO IT TOGETHER (reż. Alek Riquelme, Holandia 2015, 76')
bilety: 12 pln
18.00 THEORY OF OBSCURITY: A FILM ABOUT THE RESIDENTS (reż. Don Hardy Jr., USA 2015, 87') - polska premiera/polish premiere
bilety/tickets: 12 pln

Dworzec Świebodzki
20.30 Irmler (Faust) & Liebezeit (Can) [DE]
21.45 Brandt Brauer Frick [DE]
23.00 Flowdan [GB]
00.00 Fischerle [PL]
00.45 Jacek Sienkiewicz [PL]
01.45 Perc DJ [GB]
bilety/tickets: 30 pln

04/10 NIEDZIELA/SUNDAY:

Kino Nowe Horyzoty
14.00 HARDCORE DEVO LIVE! (reż. Keidra Bahruth, USA 2015, 85') - polska premiera/polish premiere
bilety/tickets: 12 pln

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)
16.45 SynthArt [PL] – projekt audiowizualny
18.00 Vox Machinatione [PL, ES]
wstęp wolny/free entrance

Warsztat
20.00 Zamknięcie Avant Art Festival
DJ C-drik aka Kirdec (DE)
wstęp z karnetem AAF lub z zaproszeniem
AAF closing party - invitation or subscription-ticket only!

 

 

 

BILETY I KARNETY

Tradycją festiwalu są przystępne ceny biletów i karnetów.

W tym roku karnet muzyczny kupić można za 60zł, karnet filmowy Avant Art Film za 20 zł, a karnet łączony (muzyka + film) za 80 zł.

Karnet muzyczny i łączony dostępne są jedynie w przedsprzedaży na stronie www.biletin.pl, karnet filmowy do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety na wszystkie koncerty danego dnia to 25-30 zł, a bilety na filmy – 12 zł za seans.

Bilety na wydarzenia w Narodowym Forum Muzyki i na Dworcu Świebodzkim dostępne na stronie www.biletin.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertów, w miejscu wydarzenia. Bilety na seanse w ramach Avant Art Film do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty oraz na stronie www.kinonh.pl. Wkrótce ruszytakże sprzedaż biletów i karnetów przez www.ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro w całej Polsce.

Dotychczasowe odsłony festiwalu to twórczość tak różnorodnych i wybitnych artystów jak Keiji Haino, Ryoji Ikeda, Frank Bretschneider, Alva Noto, Supersilent & John Paul Jones, Blixa Bargeld, DAF, Moritz von Oswald Trio, The Thing & Otomo Yoshihide, Peaches, Maja Ratkje czy Mika Vainio. Na festiwalu prezentowana była również wybitna jakość teatralna i performatywna, w tym Teatr Akhe, Derevo czy Verdensteatret.

 

Szczegółowe informacje o biletach i karnetach oraz program festiwalu dostępne na www.avantart.pl

Wydarzenie jest edycją festiwalu: Avant Art Festival