SPÓJRZ N(A) NIĄ - PIEŚNIODRAMAT - Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

 

partner: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
gdzie: Legnica, Rynek 39
kiedy: 2019-09-26 11:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: N., 35zł
opis:

W przedstawieniu muzyka HuRabanu, będąca niekonwencjonalnym pomieszaniem inspiracji klasycznych z dźwiękami całego świata, towarzyszyć będzie tekstom legnickiej poetki Anny Podczaszy. Jedyne w swoim rodzaju połączenie energii muzycznej i poetyckiej wzmocnią środki teatralne.

Trio HuRaban (Hanna Włodarczyk – gitara; Fabiana Raban – kontrabas, skrzypce, darbuka, garnki kuchenne, flety, kamancha, bębny obręczowe; Monika Zapaśnik – wokal, bęben) wykonuje tematy muzyczne z różnych krajów i regionów w pełnych energii autorskich aranżacjach, używając oryginalnych instrumentów. W 2017 roku pod patronatem Teatru Modrzejewskiej zespół wydał debiutancki album Owcze źródło.

Utwory zespołu od kilku lat znajdują się w czołówce Top World Music Charts na stronie ethnocloud.com. Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie.

Anna Podczaszy jest poetką. W 2001 roku jej debiutancki tomik danc nominowany był do Nagrody Literackiej Nike. Po nim wydała jeszcze zbiory Wte i nazad(2003) oraz Mniej, więcej (2007), a w 2018 roku tom poezji dla dzieci i dla dorosłych pt. Grymasy.

Od 2017 roku Podczaszy współpracuje z HuRabanem.