MARCIN WASILEWSKI TRIO, 25 LAT - koncert - [Wałbrzych]

 

partner: Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu
gdzie: Sala koncertowa
kiedy: 2019-12-05 19:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: N., 120zł
U. , 60zł
wykonawcy:

Marcin Wasilewski - fortepian

Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

Michał Miśkiewicz - perkusja

opis:

Marcin Wasilewski Trio, Najsłynniejsze na świecie polskie trio jazzowe, Wielokrotni zdobywcy Fryderyków

Świętują swoje 25- lecie! Trasa Jubileuszowa
50 lat R+P Krzysztof Komeda / 50 lat ECM Records /25 lat Marcin Wasilewski Trio

 

Bilety / Tickets:
Ticketmaster Polska: https://bit.ly/2MrOwXK
ebilet.pl: https://bit.ly/2KsC5rR
biletyna.pl: https://bit.ly/2Wdk0A
Impart: https://bit.ly/2XoJ6Ss
-------------------------------------------------------------------------------------------

25 lat Marcin Wasilewski Trio - Trasa Jubileuszowa

50 lat ECM Records / 25 lat Marcin Wasilewski Trio

W 2019 roku przypada jubileusz 25-lecia powstania najsłynniejszego i najbardziej znanego na świecie polskiego jazzowego tria - Marcin Wasilewski Trio, które tworzą wybitny pianista i kompozytor Marcin Wasilewski, basista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz.

Są ikoną polskiego jazzu, laureatami licznych nagród i wyróżnień polskich i zagranicznych, zdobywcami największej liczby Fryderyków w kategorii jazz - nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego. Sam Marcin Wasilewski zgromadził na swoim koncie aż 9 statuetek Fryderyka. Współpracowali ze wszystkimi czołowymi postaciami polskiego jazzu oraz najwybitniejszymi gwiazdami jazzu światowego, jako Trio m.in. z Charlesem Lloydem, Joe Lovano, Nilsem Petterem Molvaerem, zaś osobno z Branfordem Marsalisem, Janem Garbarkiem, Manu Katché, Alem Fosterem i wieloma innymi. To oni przez prawie 20 lat współtworzyli na scenie i w studio legendarny Tomasza Stańko Quartet nagrywając tak znakomite albumy, jak Soul of Things, Suspended Night czy Lontano. Po śmierci Tomasza Stańko, Trio jest najdłużej współpracującym polskim artystą z uznawaną za jedną z najważniejszych wytwórni jazzowych na świecie ECM Records.

Jubileusz 25- lecia Tria zbiega się z obchodami 50. rocznicy śmierci najwybitniejszego kompozytora i twórcy współczesnego polskiego jazzu Krzysztofa Komedy, któremu muzycy Tria jeszcze jako Simple Acoustic Trio, jako pierwsi w Polsce po jego śmierci, oddali hołd, nagrywając w 1995 rok płytę pt. Komeda. Debiutancki album młodych muzyków stał się jednym z najgłośniej komentowanych debiutów tamtych lat. W tym niezwykłym 2019 roku, środowisko jazzowe świętuje również 50-lecie powstania legendarnej, jednej z najważniejszych wytwórni płytowych na świecie – ECM Records, dla której Trio Marcina Wasilewskiego, nagrało pięć własnych albumów i uczestniczyło w nagraniu kolejnych pięciu.

W ramach jubileuszu, jesienią odbędzie się ogólnopolska trasa koncertowa 25 LAT MARCIN WASILEWSKI TRIO. Podczas koncertów Trio zaprezentuje różne oblicza swojej twórczości, z pewnością również oddając hołd swoim wielkim mistrzom i mentorom: Krzysztofowi Komedzie oraz niedawno zmarłemu Tomaszowi Stańko. Zapraszamy na koncerty.

W CAŁEJ HISTORII POLSKIEGO JAZZU NIE BYŁO TAKIEJ GRUPY JAK TA - TOMASZ STAŃKO
-------------------------------------------------------------------------------------------
Marcin Wasilewski Trio – Trasa Jubileuszowa na Dolnym Sląsku:

05.12 Wałbrzych, Filharmonia Sudecka
13.12 Wrocław, Impart


Bilety dostępne na stronie na: Ticketmaster Polska, ebilet.pl, biletyna.pl, w Kasie Impart oraz sklepach sieci Media Markt i kasach sal koncertowych.

Więcej informacji na temat trasy i jubileuszu:
www.marcinwasilewski.com, www.facebook.com/marcinwasilewskitrio.official/

Organizator: Good Walk

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.