MUZYKA I SŁOWA STANISŁAW SOYKA - [Wałbrzych]

 

partner: Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu
gdzie: Sala koncertowa
kiedy: 2019-10-21 19:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: U. , 70zł
wykonawcy:

Stanisław Soyka gitara, piano, śpiew
Marcin Lamch gitara basowa
Przemek Greger gitara elektryczna
Kuba Sojka perkusja, śpiew

Zbyszek Uhuru Brysiak perkusjonalia
Antoni Gralak trąbka
Aleksander Korecki saksofon
Tomasz Jaśkiewicz (gość specjalny) gitara elektryczna
opis:

Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat.

Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady”.
Ten – w pełni autorski – Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.
To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga - „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców - „Mamulu, Tatulu”.
Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”, jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. To tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce („Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”. A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.
Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.
I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce”.
Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk.

Ten Album to trzy słowa: Wyjątkowy, autorski i… NARESZCIE! 

bilety dostępne w kasie Filharmonii Sudeckiej

oraz

dostepne na bilety24.pl
dostępne na biletyna.pl
dostępne na kupbilecik.pl