Art & Glass Festival

organizator: Miasto Jelenia Góra, JCK, Muzeum Karkonoskie, BWA 
typ festiwalu: Sztuki 
miesiąc rozpoczęcia: wrzesień 
strona www: www.jck.pl 
miejscowość: Jelenia Góra 

Rodzaj wydarzenia: plastyczne

Data: Czerwiec

Miejsce: Jelenia Góra

Festiwal Sztuki i Szkła to dwudniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców, oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. W ramach festiwalu w centralnym punkcie miasta odbywa się szereg spektakularnych działań o charakterze handlowym i kulturalnym. W pierwszy lipcowy weekend Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zmienia się w wielką galerię sztuki. Zwiedzający mają szansę poznać tajniki wyrobu szkła i ceramiki oraz obejrzeć plenerowe wystawy artystów plastyków tworzących w Karkonoszach. W trakcie warsztatów można stać się artystą, samodzielnie wykonując małe i duże działa sztuki. Na scenie zaprezentują się jeleniogórskie zespoły muzyczne i soliści, umilając konsumpcję dzieł artystycznych. Gośćmi festiwalu są artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z terenu całej Polski oraz Republiki Czeskiej.

Podczas festiwalu odbywają się: –  pokazy wypalania i obróbki szkła, –  koncerty jeleniogórskich artystów, – otwarte warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych – rzeźba, grafika, malarstwo, witraże,     sitodruk, biżuteria, malowanie – grawerowanie szkła, –  targi sztuki i rękodzieła artystycznego.

 

Organizatorzy:  Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze

Partnerzy: Osiedlowy Dom Kultury, MDK „Muflon”, MDK „Jelonek”, „Przystań Twórcza”- Cieplickie Centrum Kultury, Dance Studio Emotion.