Art Of Improvisation Creative Festival

organizator: Centrum Kultury AGORA 
typ festiwalu: Muzyczny 
miesiąc rozpoczęcia: czerwiec 
miejscowość: Wrocław 

ART OF IMPROVISATION Creative Festival

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to projekt poświęcony sztuce improwizowanej podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Projekt poszerzony jest także o działania performerskie, taneczne i teatralne, oparte o improwizację. Najważniejszy punkt programu tworzą koncerty i performance mistrzów gatunku z Polski i zagranicy, przegląd i konkurs młodych improwizatorów, jam session, wystawa, projekcje filmowe, oraz wydarzenia towarzyszące w postaci warsztatów improwizacyjnych.

Niezwykle ważnym elementem ART OF IMPROVISATION Creative Festival jest część konkursowa poświęcona młodym artystom prezentujących różnorodne formy improwizowane w oparciu o muzykę, teatr, performance, formy interdyscyplinarne. KREACJE umożliwiają najzdolniejszym improwizatorom młodego pokolenia pokazanie swoich działań szerszej publiczności. ZDERZENIA z kolei to okazja do unikalnych połączeń artystycznych. Twórcy, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się na scenie, stają przed zadaniem improwizacji z losowo wybranymi partnerami. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, są one także otwarte dla publiczności.

https://www.youtube.com/watch?v=scBI2-lUDTA

Projekt ART OF IMPROVISATION Creative Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Organizator:

Centrum Kultury AGORA

Serbska 5a, Wrocław

 www.ckagora.pl