8 urodziny Kina Nowe Horyzonty

2020-08-26  08:11

Blisko 3 050 000 widzów, 21 573 filmy na 104 127 pokazach, do tego mnóstwo spotkań z twórczyniami i twórcami z całego świata, tysiące godzin dyskusji, niezliczone warsztaty i działania edukacyjne, setki absolwentek i absolwentów akademii filmowych, wystawy fotografii i malarstwa, koncerty oraz inne działania artystyczne, które wymykają się prostym klasyfikacjom. Wszystko to w 9 salach na 3 piętrach – w samym sercu Wrocławia. 31 sierpnia Kino Nowe Horyzonty będzie świętować swoje ósme urodziny. Z tej okazji życzymy Wam, drogie Widzki i drodzy Widzowie, kolejnych lat z najlepszymi filmami w kinie, które dla wielu stało się drugim domem.

W poniedziałek, 31 sierpnia, zapraszamy na pokazy trzech znakomitych filmów w urodzinowej cenie 8 zł:

à Włoskie wakacje, reż. James D’Arcy, godz. 17:45 i 20:00 – jeden z największych hitów od czasu ponownego otwarcia kina,

à Lato 1993, reż. Carla Simón, godz. 16:15 i 21:00 – wielki przebój dystrybuowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty,

à Boże Ciało, reż. Jan Komasa, godz. 18:30 i 22:30 – jeden z najpopularniejszych filmów w historii Kina Nowe Horyzonty.

Podziel się swoimi wspomnieniami

Pamiętasz swój pierwszy film obejrzany w Nowych Horyzontach? Czy któryś seans odmienił Twoje życie? Masz w swoich zbiorach zdjęcia lub nagrania z KNH? Podziel się z nami! Zapraszamy do przesyłania anegdot i wszelkich materiałów graficznych związanych z historią kina na adres: karolina.bialik@snh.org.pl. Najciekawszymi opowieściami i zdjęciami podzielimy się na łamach naszych profili w mediach społecznościowych. W pierwszej połowie września planujemy także przygotowanie urodzinowej wystawy w przestrzeni kina.

Sierpniowe spotkania z wybitnymi artystkami w Kinie Nowe Horyzonty

Choć do końca miesiąca został niecały tydzień, jeszcze w sierpniu zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze znakomitymi przedstawicielkami świata kultury. W środę, 26 sierpnia, po seansie Złotkapu (godz. 20:00) będziemy gościć (online) aktorkę Karolinę Gruszkę, która opowie o pracy na planie tej islandzko-polskiej perełki. Dzień później, po pokazie filmu Rób, co należy (godz. 19:00), polecamy rozmowę o obliczach współczesnego rasizmu, w trakcie której połączymy się online z Katarzyną Surmiak-Domańską, znakomitą reporterką i autorką głośnej książki Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość, oraz dr Margaret Ohią-Nowak, językoznawczynią i medioznawczynią, zajmującą się studiami nad etnicznością, rasą i rasizmem.