Vertigo Jazz Club & Restaurant

2020-06-29  20:25

Improkracja jako największy i najstarszy teatr improv we Wrocławiu ponownie otwiera się na widzów. Wszystko oczywiście w zgodzie z wymogami sanitarnymi. Zapraszamy również do Vertigo w każdy wtorek miesiąca na najlepsze komediowe spektakle improwizowane we Wrocławiu.

14.07 - Improkracja wraca! Krótkie formy!

21.07 - Miłość w czasach pandemii

28.07 - Improkracja penetruje

Czym jest impro?

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

O nas

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 8 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

REPERTUAR LIPIEC:

„Improkracja wraca! Krótkie formy!” 14.07.2020 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Guess who's back! Po 126 dniach Improkracja powraca na scenę w Vertigo. Jesteśmy gotowi, stęsknieni za Wami i przygotowani do aktualnych warunków epidemicznych :)

"Krótkie formy" to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

„Miłość w czasach zarazy” 21.07.2020 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza - czysta improwizacja!

Przez ostatnie cztery miesiące wiele zmieniło się w życiu wielu ludzi. Globalnie i regionalnie zostaliśmy poddani próbie dystansu społecznego. Pandemia nie oszczędziła także miłości, która jak woda zaczęła szukać nowych dróg ujścia, drążąc skały albo po prostu wyparowała. Przyjdź, podziel się swoimi historiami z kwarantanny i odreaguj to wszystko z Improkracją!

„Improkracja penetruje” 28.07.2020 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Filmy dla dorosłych nie słyną z niezwykłej fabuły, postacie nie mają dramatycznych przemian i są jednowymiarowe. Aktorzy z Teatru Improwizacji Improkracja reinterpretują te dzieła i nadają im bardziej uniwersalnego przekazu. Podczas spektaklu wyświetlany jest początkowy fragment “dzieła” kiedy postacie jeszcze są... ubrane, a następnie film jest zatrzymywany. Aktorzy Improkracji dogrywają resztę fabuły, odkrywając niewykorzystany przez pomysłodawcę potencjał, nadając jednocześnie dziełu nowy, bardziej klasyczny, kierunek. “Improkracja Penetruje” to fuzja niecodziennej inspiracji oraz komedii najwyższej klasy.

www.improkracja.pl

www.facebook.com/improkracja