Rozmowy kolorowane - wystawa Roberta Romanowicza

2020-03-02  18:00

Miłośników talentu i poczucia humoru Roberta Romanowicza zapraszają Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz  oraz Alliance Française.

Robert Romanowicz - architekt z wykształcenia z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, scenografią. To właśnie architektura ukształtowała graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji. Wszystko to złożyło się na obecny dorobek, pozwoliło mu osiągnąć niepowtarzalny styl i stać się rozpoznawalnym.
Efekty jego twórczych działań opartych na połączeniu różnych mediów mają charakter ilustracji, a postaci pojawiające się na obrazach wplatane są w przeróżne historie. To dlatego bohaterowie z płócien często przenoszą się na karty książek, które stają się swoistą kontynuacją opowieści malowanych obrazem, rozwinięciem zarysowanych przygód.
Jak mówi, odbiorca jego twórczości nie ma wieku – może nim być każdy, kto odnajdzie obrazy w sobie, kogo wrażliwość i wyobraźnię one poruszą.
Swoje prace wystawia w galeriach w kraju i za granicą. Można je oglądać między innymi w Galerii Leonardo w Kazimierzu Dolnym, gdzie ma stałą ekspozycję. Prace Roberta Romanowicza od wielu lat wzbogacają zbiory kolekcjonerów z różnych stron świata.
Wszechstronność jako wynik otwartości i nieustających poszukiwań znajduje też odzwierciedlenie w różnorodności podejmowanych działań. Autor tworzy ilustracje prasowe, plakaty teatralne, instalacje, zajmuje się fotografią, tworzy tunnel book’i oraz pop-up book’i.
 
Robert Romanowicz
Rozmowy kolorowane
GAleria Pod Plafonem, Rynek 58
wernisaż: 2 marca 2020 r. (poniedziałek)
godz. 18:00
czas trwania wystawy: 2-30.03.2020