Wspólny projekt muzyczny Marka Piekarczyka i STRAIN

2020-01-31  20:00

Marek Piekarczyk & Strain to nowy projekt Marka Piekarczyka, do którego legendarny artysta zaprosił wrocławską grupę STRAIN.

fot. Wojciech Ziemski

Młodzi wrocławianie są pierwszym rockowym składem Piekarczyka po odejściu z TSA. Piekarczyk o nowym projekcie mówi z entuzjazmem: Po raz pierwszy w tym roku będzie ostro na moim koncercie. Z zespołem STRAIN nie ma żartów - "łoją" jak należy. Fanów mocnych brzmień zapraszam! Wśród wielu moich akustycznych koncertów ten będzie rarytasem". Koncert we Wrocławiu odbędzie się 31 stycznia o godz. 20.00 w Klubie Łącznik. Publiczność usłyszy nowe wersje utworów z repertuaru TSA, utwory z solowej twórczości Marka Piekarczyka oraz kompozycje STRAIN.

 

PETARDA KONCERTOWA

Wrocławski STRAIN powstał w 2011 roku i pomimo młodego stażu i wieku (wiek członków grupy to 23-26 lat) ma za sobą ponad 300 koncertów w Polsce oraz w Niemczech, wygrane przeglądy i festiwale, finałowy koncert Must Be The Music Polska 11 i dwa albumy "Strain" i "Blooming", które zebrały bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej (Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Top Guitar, Lizard Magazyn, Metal Hammer). Zespół słynie z energetycznych koncertów i niekończących się bisów.

 

LEGENDA POLSKIEGO ROCKA

Wspólny projekt to nie pierwsze spotkanie wrocławian z nestorem polskiej muzyki rozrywkowej Markiem Piekarczykiem. Strain po wspólnej trasie z TSA zaprosił Piekarczyka do zaśpiewania na drugiej płycie Blooming (2018) utworu Ucieczki. STRAIN i Piekarczyk mają też wspólny koncert na koncie - na ubiegłorocznym Jarocin Festiwal muzycy wystąpili razem z Wojtkiem Cugowskim, Damianem Ukeje i sekcją 7 wiolonczel. Obecny projekt jest kontynuacją współpracy i zaznaczeniem nowej jakości muzycznej.

 

UTWORY TSA Z NOWYM FEELINGIEM

Marek Piekarczyk o młodszych kolegach: STRAIN to energetyczne, świetnie brzmiące i niebanalne granie. Słychać w ich muzyce, że uczyli się od Mistrzów najlepszego Rock and Rolla. Mają mnóstwo dobrych i oryginalnych pomysłów, które realizują z radością i odwagą.

Utworów TSA nie boją się grać z własnym oryginalnym feelingiem.

Fot. Wojciech Ziemski

MAREK PIEKARCZYK – legenda polskiej muzyki rockowej. Wykonał ponad 2600 koncertów w Polsce i za granicą, w tym spektakli rock-opery „Jesus Christ SuperStar”, w której grał główną rolę. Były wokalista zespołu TSA, wieloletni trener muzycznego show “The Voice of Poland” oraz współprowadzący audycję radiową “Rock&Roll’owa Historia Świata” w RMF FM. Autor i współautor wielu projektów artystycznych i charytatywnych, w ramach których nagrywa i koncertuje.

STRAIN – wrocławska grupa z korzeniami rockowo-bluesowymi, powstała w 2011. Zespół zagrał ponad 300 koncertów, w tym m.in. z Saxon, Black Label Society, Blues Pills, TSA, Luxtorpedą, Acid Drinkers, Hunterem, Irą, Lady Pank. Na swoim koncie ma dwa albumy: "Strain" oraz "Blooming", z bardzo dobrymi recenzjami w krajowej prasie muzycznej. W 2020 roku ukaże się ich trzecia płyta długogrająca.

Więcej:

STRAIN
Wrocławski STRAIN powstał w 2011 roku i pomimo młodego stażu i wieku (wiek członków grupy to 23-25 lat) ma za sobą ponad 300 koncertów w Polsce oraz w Niemczech, wygrane przeglądy i festiwale, finałowy koncert Must Be The Music Polska 11 i dwa albumy „Strain” i „Blooming”, które zebrały bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej (Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Top Guitar, Lizard Magazyn, Metal Hammer). Zespół dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills, grał też wielokrotnie z formacjami TSA, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Lady Pank, Hunter, IRA. Na płytach zespołu jako goście pojawili się: Marek Piekarczyk, Krzysztof Zalewski, Janusz Niekrasz (ex. TSA) oraz Wojciech Moryto (ex. Acid Drinkers). Od 2017 roku grupa wystąpiła 2 razy w Jarocinie, m.in. w nowym projekcie Marka Piekarczyka, obok którego na scenie pojawili się również Wojtek Cugowski i Damian Ukeje. Obecnie STRAIN pracuje nad trzecią płytą długogrającą. Siłą zespołu są energetyczne, żywiołowe koncerty.

MAREK PIEKARCZYK / Profil na FB:
https://www.facebook.com/MarekPiekarczyk/

STRAIN / Profil na FB
https://www.facebook.com/strainbandpl
https://open.spotify.com/album/5JVGPkTCL5ml3po5mcFXuP?
STRAIN / Profil na YT:
https://www.youtube.com/user/strainbandofficial/videos?view_as=subscriber&fbclid=IwAR3YFbjpqbpqKOfjcnZ-GLrsfU3dnqB6rjA0KOyYk0D9nhbYRDjayhjn0h8

 

Marek Piekarczyk & Strain grają TSA

Wrocław, 31 stycznia. G.20:00

Klub Łącznik
(teren Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ ul. Tramwajowa 1-3)

wejście od: 19:30
Bilety:
50 zł - przedsprzedaż
60 zł - w dniu koncertu
https://goout.net/pl/bilety/marek-piekarczyk-and-strain/lrvf/

 

Informacja/bilety: pdrygas@tratwa.org

Akredytacje / media: katarzyna-sajewicz@wp.pl / tel. 725 060 005
Management: Adam Werner, 609 543 893 / rodi@strainband.pl

Najbliższe wydarzenia