Wrocławska premiera filmu "Powracająca FALA"

2019-11-25  13:01

14 grudnia o godzinie 18.00 w sali kinowej Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się wrocławska premiera filmu „Powracająca Fala”. Po seansie odbędzie się spotkanie z Michałem Wiraszko, pomysłodawcą i producentem filmu, któy z Jarocinem związany jest szczególnie - w latach 2008-2010 i 2017 pełnił funkcję dyrektora artystycznego festiwalu. Wstęp wolny.

Powracająca Fala w Centrum Historii Zajezdnia

W 1985 roku Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina zapytać ludzi "co to jest przyszłość?". Miejsce i pytanie nie były przypadkowe. Czasy były niepewne, a festiwal w Jarocinie symbolizował wszystko to, co miało nadejść po roku 1989. Pytani nie snuli kolorowych wizji. Towarzyszyła im zachowawczość, klaustrofobia i... fantastyczna muzyka. W efekcie powstał jeden z najważniejszych polskich dokumentów muzycznych - “Fala”.

Trzydzieści lat później bohaterowie „Fali” ponownie stają przed kamerą. Ponownie, już w przyszłości, którą wyobrażali sobie w 1985 roku odpowiadają jeszcze raz na pytanie „co to jest przyszłość?”. Kim są dzisiaj zbuntowani nastolatkowie z tamtych lat? Jak potoczyły się losy artystów? Co z ich przewidywań się spełniło, czego się nie spodziewali?

W filmie zobaczymy Robertów: Gawlińskiego i Brylewskiego, Olafa Deriglasoffa, Zbyszka Krzywańskiego i Tomka Lipińskiego. Zobaczymy też Pawła Kukiza, najbardziej niejednoznaczną postać tamtego pokolenia, którego życiorys siłą rzeczy wybija się na jeden z głównych wątków filmu. W narratorów wcielili się Magdalena Łazarkiewicz i Walter Chełstowski – osoby najbliżej związane z festiwalem i filmem z roku 1985.

https://www.bagesfutbol.net/audemars-piguet-best-replica

Autorami zdjęć do filmu są Artur Jędrzejak i Grzegorz Lipiec. Muzyka w filmie pochodzi z albumu koncertowego „Powracająca fala” zespołu Muchy nagranego podczas Jarocin Festiwal 2015. Film ukazuje się w 10. rocznicę odejścia Piotra Łazarkiewicza.