Gala finałowa konkursu „A co z wartościami”

2019-11-20  10:40

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” oraz Fundacja OK.ART zapraszają na galę finałową konkursu „A co z z wartościami”.

Przed nami wielki finał pierwszej edycji konkurs, który już teraz możemy uznać za wielki sukces Z ponad 400 nadesłanych prac, jury wybrało zwycięzców, których obrazy i fotografie zobaczymy już 28 listopada w Centrum Historii Zajezdnia podczas finałowej gali.

Rolex Swiss Replica Watches

Tematem pierwszej edycji konkursu dla młodych artystów było stworzenie pracy malarskiej lub fotograficznej dotyczącej próby dotarcia do uniwersalnych, absolutnych wartości. Konkurs w założeniu maił stać się przyczyną do poszukiwania odpowiedzi o wartości w dzisiejszych czasach, a wielkie zainteresowanie nim potwierdziło, że udało się zachęcić artystów do próby rozważenia w swych pracach pytania o „rzeczy ważne”.

Gala finałowa połączona z wystawą malarstwa i fotografii odbędzie się 28 listopada o godzinie 17.00 w Centrum Historii Zajezdnia.

Wcześniej, bo o godzinie 15.00 odbędzie się z kolei spotkanie z malarzem i animatorem działań kulturalnych Mariuszem Mikołajkiem zatytułowane „Zawsze początek... co z wartościami”.

Mariusz Mikołajek pochodzi z Wrocławia. Studiował we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Studia ukończył prezentując prace dyplomowe na wystawie w kościele św. Krzyża. W 1985 roku na ogólnopolskiej wystawie „Droga i Prawda” zostały wyróżnione Honorową Nagrodą Komisarza Wystawy. W latach 2000–2001 artysta pracował z Christosem Mandziosem, artystą rzeźbiarzem z Wrocławia, nad wspólnym projektem „Na Styku...”. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Roku 2009, przyznaną przez Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu za przygotowanie najlepszej wystawy.