Kuba Wojewódzki i Jacek Fedorowicz na 27. WTDK!

2018-11-27  09:50

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek ruszają już w najbliższy czwartek 29 listopada i potrwają do niedzieli 2 grudnia. Wiemy już, że odwiedzi je ponad stu autorów, ale nadal zgłaszają się kolejni, którzy również chcą spotkać się z wrocławskimi czytelnikami. Wczoraj swój udział w imprezie potwierdzili Kuba Wojewódzki i Jacek Fedorowicz, którzy przyjadą podpisywać swoje książki.

źródło: materiały organziatora

 

Od 29 listopada do 2 grudnia znajdziemy w Hali Stulecia tysiące książek! To świetny czas na kupienie dobrych prezentów pod choinkę dla swoich bliskich, ale także na udział w spotkaniu z ulubionym pisarzem i zdobycie jego autografu. Przez cztery dni będzie okazja do spotkania z wieloma autorami. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwiedzą m.in.: Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Martyna Raduchowska, Katarzyna Gubała, Joanna Ostrowska, Ałbena Grabowska,  Joanna Kuciel-Frydryszak, Elżbieta Sieradzińska, Małgorzata Mauko Korczak, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Magdalena Kordel, Anna Kańtoch, Katarzyna Surmiak-Domańska, Michał Ogórek, Joanna Opiat-Bojarska, Beata Maciejewska, Krzysztof Koziołek, czy Jerzy Chromik. To jednak tylko część nazwisk. Swoje nowe książki na targach  podpisywać będą także Urszula Dudziak, Kuba Wojewódzki i Jacek Fedorowicz. Ze swoimi fanami spotka się także zespół Varius Manx i Katarzyna Stankiewicz, którzy są właśnie w trasie koncertowej i przywiozą na targi swoją ostatnią płytę, którą oczywiście również chętnie podpiszą.

Nie zabraknie także cyklu spotkań z tegorocznymi laureatami najważniejszych w kraju nagród literackich, które wieczorami w klubie Proza (wrocławski Rynek, Przejście Garncarskie 2) poprowadzi Michał Nogaś („Gazeta Wyborcza”). To nowy punkt w programie wrocławskich targów odbywający się pod szyldem „Salon zdobywców”. Gośćmi tego cyklu będą: Anna Bikont, Martyna Bunda, Julia Fiedorczuk, Domink Bielicki i Paweł Sołtys, Maciej Płaza, Marcin Wicha oraz tłumaczki – Sława Lisiecka i Elżbieta Sobolewska.  

Gościem honorowym Wrocławskich Targów Dobrych Książek są w tym roku Węgry. Czekają nas więc także bardzo interesujące spotkania z węgierskimi pisarzami i wiele okazji, by bliżej poznać tamtejszą literaturę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Profesor István Kovács opowie o swojej książce poruszającej tematy historyczne, a Teresa Worowska, tłumaczka Sándora Máraiego przybliży nam najnowsze polskie wydaniach dzieł tego najbardziej znanego węgierskiego. Koniecznie trzeba przyjść na spotkanie z Lajosem Grendelem – żywym klasykiem absurdu środkowoeuropejskiego. Wyjątkowo interesująco zapowiada się również  spotkanie z ekspertami i autorami nowych książek o tematyce futbolowej. W rozmowie o Puskásu, złotej jedenastce i o miłości do piłki nożnej udział wezmą: Michał Listkiewicz, György Szöllősi i Norbert Tkacz. W paśmie węgierskim znajdziemy też premierę najnowszej książki Pétera Esterházyego, laureata Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2008. O autorze i o książce opowie tłumaczka Elżbieta Sobolewska (laureatka Angelusa 2018 za przekład). Nie zabraknie także spotkania z Viktorem Horváthem – outsiderem literatury węgierskiej, autorem „Tureckiego lustra” i nowej powieści „Mój czołg”. Ponadto odbędzie się także rozmowa o korespondencji legendarnego redaktora Jerzego Giedroycia z węgierskim polonistą i poetą Györgyem Gömörim.

Wśród atrakcji 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek znajdą się nie tylko rozmowy z pisarzami, ale również liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, wykłady i konkursy. Po raz drugi imprezą towarzyszącą książkowemu świętu będą Targi Wszystkiego Dobrego – strefa designu, sztuki i mody, które rozgoszczą się w kuluarach Hali Stulecia.

Dobrą wiadomością jest zmiana godzin otwarcia Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które w tym roku będziemy mogli odwiedzać każdego dnia o godzinę dłużej: w czwartek (29.11) od 12.00 do 19.00, w piątek i sobotę (30.11 – 1.12) od 11.00 aż do 20.00 a w niedzielę (2.12) od 11.00 do 17.00.

Replica Handbags

Wstęp zarówno na targi, jak i na spotkania w klubie Proza jest bezpłatny.

Szczegółowy program oraz lista wydawnictw znajduje się na: www.domliteratury.wroc.pl

 

[źródło: Klub Proza]