Jeden weekend/ dwa spektakle

2018-04-04  08:51

Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to aż dwie propozycje. Pierwsza z nich, adresowana do młodzieży, to spektakl pt. zrozumieć GIAURA, który zostanie zaprezentowany w sobotę 7 kwietnia o godzinie 18:00. Natomiast w niedzielę, 8 kwietnia o godzinie 12:30, organizatorzy zapraszają na WROGA w reżyserii Bartosza Kurowskiego.

źródło: TLiA w Wałbrzychu

 

Spektakl zrozumieć GIAURA w reżyserii Martyny Majewskiej to uwspółcześniona wersja poematu George`a Byrona pt. Giaur sprzed 200 lat. Reżyserka, przenosząc akcję w dzisiejsze czasy udowadnia, że temat, który wzięła na teatralny warsztat jest wciąż aktualny. Widz ma możliwość konfrontacji z romantycznymi bohaterami Byrona poprzez podobne przeżycia emocjonalne. Martyna Majewska buduje wspólną „platformę” zarówno dla Byronowskich bohaterów (Giaura, Hassana i Leili), jak i współczesnych odbiorców, do których należą dzisiejsi gimnazjaliści.

Nadchodzący weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to również propozycja spektaklowa dla najmłodszych a jest nią przedstawienie Bartosza Kurowskiego zatytułowane WRÓG. Spektakl podejmuje temat wojny, ukazując jej nonsens i niezawinione cierpienie zwykłych uczestników działań wojennych. Okazuje się, że żołnierze, mimo to, że walczą na wrogich frontach, mają te same marzenia, przemyślenia, podobną wrażliwość. Każdy z nich jest zwyczajnie CZŁOWIEKIEM. 

 

 

"Zrozumieć GIAURA" i "WRÓG"
7 i 8 kwietnia 2018 roku
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Bilety: 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

REZERWACJA MIEJSC: od poniedziałku do czwartku w godz. 09:00 – 15:00,tel.: 74 666 73 40

KASA BILETOWA: czynna na godzinę przed spektaklem, tel.: 74 666 73 41

 

[źródło: TLiA]