Yuji Hamada – spotkanie z japońskim fotografem we Wrocławiu

2016-09-24  14:58

28 września zapraszamy do Barbary – Infopunktu ESK Wrocław 2016 przy ul. Świdnickiej 8c – na spotkanie autorskie z Yujim Hamadą – fotografem goszczonym na rezydencji artystycznej we Wrocławiu i Dolnym Śląsku, zorganizowanej przez TIFF Center przy współpracy Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz EU–Japan Fest

Yuji Hamada (ur. 1979) pochodzi z Japonii i jest jednym z fotografów młodego pokolenia, którzy budzą dziś coraz większe zainteresowanie na całym świecie. Artysta, reprezentowany między innymi przez galerię PGI w Tokio, w swojej pracy twórczej skupia się na medium fotografii oraz jego strukturze. Jak zaznacza artysta, fotografia pomaga mu zgłębianiu tego, co w rzeczywistości oznacza „widzieć” oraz czym jest „niewidzialne”. Hamada stara się też bawić kompozycją w fotografii i często pracuje nad techniczną stroną tej dziedziny sztuki. Jego ręczne wydruki kolorowe cechuje wyjątkowa tonalność – wszystko dzięki różnorodnym sztuczkom i recepturom, których używa w ciemni.
Podczas spotkania 28 września, Yuji opowie o swojej twórczości oraz działaniach podczas rezydencji w naszym regionie, gdzie fotografował różnorodne granice (te naturalne, umowne czy nieoczywiste) i ich przenikanie; zainteresował się krajobrazem na styku granic Polski, Niemiec i Czech, a także różnymi warstwy historii – dysonansem pomiędzy starą i współczesną architekturą na Dolnym Śląsku.

Strona artysty: www.hamadayuji.com
Rezydencja Yujiego Hamady zakończy się wystawą jego prac w galerii BWA Studio w dniach 4-12 listopada 2016.

CO? Spotkanie autorskie z Yujim Hamadą, japońskim fotografem 
GDZIE? BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, ul. Świdnicka 8c
KIEDY? środa, 28 września 2016, 18:00
Wstęp wolny

____________________________

Spotkanie jest częścią TIFF Residency, czyli pierwszej próby stworzenia rezydencji artystycznej podjętej przez TIFF Center, wspieranej przez A-i-R Wro oraz EU Japan Fest. Celem tej współpracy w dalszej perspektywie jest utworzenie pierwszego w Polsce, międzynarodowego i stałego programu rezydencyjnego, który dedykowany będzie artystom zajmującym się medium fotografii.
Program A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.