Wybrany region: Bystrzyca Kłodzka

Data wydarzenia

od:

do:

Nazwa wydarzenia

Częstotliwość wydarzenia

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

O nas

Nasz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej im. Leona Kruczkowskiego rozpoczął swoją działalność w 1975r. „Domek z Kulturką” jest organizatorem i koordynatorem większości strategicznych imprez kulturalnych na terenie Gminy. Kadra MGOK posiada duże doświadczenie w realizacji imprez o zasięgu lokalnym (Europejska Majówka Bystrzycka), regionalnym (Festyn Średniowieczny), ogólnopolskim (Festiwal Piosenki Międzynarodowej) i międzynarodowym (Przegląd Piosenki i Poezji Esperanto).

Współpracujemy z teatrami ulicznymi, zespołami muzycznymi, twórcami rękodzieła artystycznego, rzemieślnikami, wystawcami, drużynami rycerskimi, tancerzami, szczudlarzami, muzykami oraz aktorami z całej Polski. Bogata oferta działań społeczno-kulturalnych oferowanych przez MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej, w tym: liczne koncerty (od muzyki ludowej do heavy metalu), wernisaże (wystawy prac plastycznych, fotografii, instalacji), warsztaty rękodzieła artystycznego (rzeźbienie w glinie, budowa pieca plenerowego i wypał, układanie Mandali w plenerze, gipsoryt, rzeźbienie w gipsie, robienie odlewów, rysunek i malarstwo sztalugowe), dziennikarskie (budowa gazety, nauka pisania lead-ów i tytułów, skład i łamanie, tworzenie recenzji, wywiad dziennikarski, sztuka zbierania informacji, sztuka pisania informacji., tworzenie reportażu, reklama w mediach, dziennikarstwo internetowe, praca nad wydaniem lokalnej gazety kulturalnej „Newsy Kulturalne”), taneczne (rytm, wyobraźnia, świadomość ruchu, technika- dla dzieci, młodzieży i dorosłych) spotkania ze znanymi artystami, podróżnikami, zdobywcami najwyższych gór świata oraz prężnie rozwijający się klub filmowy „Obiektyw”, przyciągają duże grono osób zafascynowanych szeroko rozumianymi działaniami kulturalnymi.

W naszym „Domku z Kulturą” działa także Studio Muzyczne a przy nim młodzieżowe zespoły muzyczne oraz studio wokalne. Dwa teatry: teatr uliczny „BYSTRZAK” oraz estrada teatralna BEST’95 uświetniają swoimi występami większość imprez organizowanych na terenie miasta i gminy a także poza ich granicami. Działalność kulturalną MGOK prowadzi także w 6 Wiejskich Ośrodkach Kultury oraz 11 Świetlicach Wiejskich na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka. Dzięki współpracy MGOK z sołtysami i radami sołeckimi z tych miejscowości, dzieci i młodzież w ciekawy i twórczy sposób spędzają ferie zimowe i wakacje letnie, uczestnicząc w różnorodnych warsztatach artystycznych, prowadzonych przez instruktorów zatrudnionych w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej. Pod patronatem i opieką Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury działa także 6 Ludowych Zespołów Śpiewaczych, które reprezentują naszą gminę uczestnicząc w licznych przeglądach i festiwalach na terenie Polski oraz poza jej granicami. Staramy się by w naszym „Domku z Kulturką” bez względu na wiek, każdy znalazł „coś” dla siebie.

Zobacz gdzie jesteśmy