Wrocławski Teatr Tańca - Wyniosła

Reportaże

Istotą spektaklu będzie próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu. Dramaturgia spektaklu oparta jest na poezji Janiny Wójcickiej, ale stworzona ze skrawków i fragmentów wierszy, zbudowanych na zasadzie kolażu słownego.

Wyniosła – tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym, co jest wewnątrz (alter ego), a co na zewnątrz (ego). To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczenia. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię... Skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo... Życie wypełnione własnym cieniem.

"Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata".

Janina Wójcicka (Wyobraźnia)


Spektakl kameralny z udziałem dwóch aktorek i dwóch tancerek Wrocławskiego Teatru Tańca. Scenograficzna koncepcja to fortepianołóżko stojące w kałuży wody, która będzie poprzez ruch oddawała dodatkowe dźwięki. Muzyka komponowana w trakcie prób (fortepianowa – minimalistyczna). Wrocławski Teatr Tańca to nowy teatr we Wrocławiu, który powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu doskonałych tancerzy z wieloletnim doświadczeniem pracy na scenach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luksemburgu, Estonii).

Inne w tych kategoriach: