Zima w Zdroju

 

organizator: Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju
partner: Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
gdzie: Teatr Zdrojowy
kiedy: 2018-01-16 11:00 - 2018-01-26 21:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

16.01.2018 r., godz. 11.00

Edukacyjny Teatr Magii’ – spotkanie z iluzjonistą

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej

Występ składa się z iluzji solowych, do których dobrana jest odpowiednia muzyka tworząca magiczną atmosferę oraz iluzji kontaktowych. Program stworzony jest przez jednego z najbardziej doświadczonych iluzjonistów w Polsce.

Wstęp wolny.

 

17.01.2018 r., godz. 11.00

Bal karnawałowy dla dzieci

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej

Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie Teatru Zdrojowego (74 8690 643).

 

18.01.2018 r., godz. 11.00

Warsztaty geologiczne – Bursztynowe Wariacje

Teatr Zdrojowy im. M.Ćwiklińskiej

Wstęp: 15 zł, obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie Teatru Zdrojowego (74 8690 643)

 

19.01.2018 r., godz. 16.00

Spotkanie z podróżnikiem – Bolesławem Grabowskim

Teatr Zdrojowy im. M.Ćwiklińskiej

Temat spotkania - Armenia i Gruzja.

Szczegóły na odrębnych afiszach. Wstęp wolny.

 

 

20.01.2018 r., godz. 16.00

Spotkanie z podróżnikiem – Michałem Cessanisem

Teatr Zdrojowy im. M.Ćwiklińskiej

Michał Cessanis – wicenaczelny National Geographic Traveler oraz redaktor naczelny portalu podróżniczego NaWalizkach.com.pl, a także autor książki „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” wydanej przez National Geographic. Wcześniej był dziennikarzem Expressu Ilustrowanego, Życia Warszawy i Rzeczpospolitej. Podczas swoich wyjazdów odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Jest również ekspertem podróżniczym w programie Pytanie na śniadanie w TVP2, oraz w kanałach informacyjnych Polsat News i TVN 24 Biznes i Świat.

W programie opowiadania o Sri Lance.

 

Wstęp wolny.

 

22.01-26.01.2018

Zima Filmowa w Hrabstwie Kłodzkim

Teatr Zdrojowy im. M.Ćwiklińskiej

 

Nasze dotychczasowe filmowe spotkania odbywały się zwykle w letniej porze. W ubiegłym roku postanowiliśmy po raz pierwszy zaproponować Państwu filmowy program w czasie ferii zimowych. Pomysł naszym widzom spodobał się, impreza się świetnie udała. Pora więc ją kontynuować.
Zapraszamy zatem na przegląd najciekawszych utworów filmowych z ostatniego sezonu.­­

PROGRAM:

22.01.
11.00 – Filmowy poranek dla dzieci i młodzieży

23.01
11.00 – Filmowy poranek dla dzieci i młodzieży
19.30 – ZAWSZE JEST CZAS NA MIŁOŚĆ
reż. JOEL HOPKINS – Anglia -2016 -100 min.

24.01.
11.00 – Filmowy poranek dla dzieci i młodzieży
19.30 – PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ
reż. ELEANOR COPPOLA – USA – 2016 – 90 min.

25.01.
11.00 – Filmowy poranek dla dzieci i młodzieży
19.30 – MARIA SKŁODOWSKA-CURIE
reż. MARIE NOELLE – Francja, Polska, Belgia, Niemcy – 2016 – 100 min.

26.01.
11.00 – Filmowy poranek dla dzieci i młodzieży
19.30 – GENIUSZ
reż. MICHAEL GRANDAGE – USA, Anglia–2016–105 min.

Seanse w Teatrze Zdrojowym im. M. Ćwiklińskiej
Poranki filmowe – wstęp wolny
Projekcje wieczorne – 10 zł
Bilety do kupienia od godz. 18.00 w dniu seansu w kasie teatru

 

ZAWSZE JEST CZAS NA MIŁOŚĆ
Nasz przegląd zaczynamy od pogodnej baśni filmowej. Wśród pięknych plenerów, spokojnych uliczek i bogatych rezydencji toczy się niezwykły romans. Ona – wdowa po milionerze, która „uczy się życia w zwyczajnym świecie”. On – mężczyzna po przejściach chcący odseparować się od rzeczywistości. Czy potrafią się porozumieć i pokochać? Czy może się to zdarzyć naprawdę czy tylko w baśni? W jednej z recenzji tego filmu napisano, że ten film po prostu ma ukoić nerwy i otulić widzów puchową kołderką pozytywnych emocji.PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ
Film został zainspirowany przeżyciami samej reżyserki – żony wybitnego reżysera Francisa Forda Coppoli. W 2009 roku Eleanor towarzyszyła mężowi na festiwalu filmowym w Cannes. Po jego zakończeniu Coppola został w Cannes, a Eleonora wyruszyła do Paryża z jego przyjacielem. I tak właśnie narodził się scenariusz do filmu „Paryż może poczekać”. A zaplanowana na siedem godzin podróż, zamieniła się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

 

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE
Fragment biografii naszej dwukrotnej noblistki został potraktowany przez twórców filmu jako intymny portret kobiety próbującej odnaleźć się w świecie, który nie zawsze był jej przyjazny. Autorka filmu skupia się na bohaterce jako uczonej, ale też jako matce, żonie i kochance. W ukazaniu tej postaci świetnie odnalazła się grająca główną rolę Karolina Gruszka. Jej kreacja pozwala widzom uwierzyć, że mamy do czynienia z kobietą ze stali, kiedy chodzi o obronę swoich przekonań, i kruchą istotę, gdy górę biorą uczucia. Warto też zauważyć, jak niezwykłą rolę odgrywają przepiękne zdjęcia Michała Englerta, które skutecznie wpisują się w tą formułę kostiumowej biografii.

 

GENIUSZ
Tytułowym geniuszem jest dziś już nieco zapomniany, a w swoim czasie niezwykle popularny pisarz Thomas Wolfe. Po licznych porażkach związanych z wydaniem swej debiutanckiej powieści trafia on na sławnego i cenionego redaktora Maxwella Perkinsa, który postanowił pod pewnymi warunkami umożliwić mu ten debiut. A te warunki tworzą między nimi fascynującą walkę o niezależność twórcy. Ten niezwykły pojedynek serwują nam aktorzy z wielką klasą – Jude Law i Colin Firth. A problem nie dotyczy tylko tamtych czasów – „Geniusz” to kolejny przykład kina uniwersalnego, zawsze aktualnego.