Sztuka Puka/ Koralikowa biżuteria

warsztaty rękodzieła 

organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
partner: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
gdzie: Ośrodek Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu
kiedy: 2018-01-20 10:00 - 2018-01-20 13:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Biżuteria koralikowa jest dobrze znana w ludowej tradycji m.in. Łemkowszczyzny i Huculszyczyzny (tu nazywana "krywulką")  Na cienką, mocną nić nawlekało się, za pomocą igły, koraliki, z których układało się misterne geometryczne wzory. Niegdyś uważano nawet, że tworzenie biżuterii z koralików powinno być zastrzeżone dla osób wyłącznie o czystym sercu, by wraz z koralikowym dziełem mogły przekazać pozytywną energię komuś, kto będzie je nosił.

Na naszych zajęciach nie będziemy jednak korzystać z wzorów ludowych - uczestnicy pod okiem Hanny Paśko i z użyciem igieł oraz nici poznają sposoby tworzenia koralikowych wisiorków/ kolczyków. Będzie to biżuteria w stylu vintage, z drobnych koralików, perełek i koralików Bicone, świetnie wyglądająca zarówno do eleganckiej kreacji, jak  i do stroju codziennego. 

Wszystkie konieczne materiały zapewnia instruktor.

Ważna informacja! - osoby które noszą okulary proszone są o zabranie ich ze sobą. Koraliki są drobne i bardzo cienkie igły.

Hanna Paśko - absolwentka ASP we Wrocławiu (kierunek Architektura Wnętrz. W swoim dorobku zawodowym zajmowała się zarówno scenografią filmową (Wrocławska Wytwórnia Filmów) jak i projektowaniem graficznym, czy dekoracją i aranżacją wnętrz sklepowych oraz stoisk targowych. Współorganizowała także duże imprezy targowe jak Wrocław Fashion Meating. Ostatnio jest pasjonatką projektowania i wykonywania biżuterii z koralików. Czerpie inspiracje z podróży nie tylko do obcych krajów ale również podróży w głąb historii.

cena: 50 zł/ od osoby lub dorosły z dzieckiem (w wieku 10+)
zapisy: tel. 71 348 30 10

uwagi: wpłaty za zajęcia prosimy dokonywać do 18 stycznia 2018 przelewem na konto Ośrodka, po wcześniejszym telefonicznym zapisaniu się na listę uczestników; numer konta: PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578.