RENATA PRZEMYK – YA HOZNA + THE BEST OF

 

organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
partner: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
gdzie: Akademia Rycerska / Sala Maneżowa
kiedy: 2018-05-25 19:30 - 2018-05-25 22:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

NATA PRZEMYK POWRACA W GLANACH NA SCENĘ WRAZ Z KULTOWĄ PŁYTĄ "YA HOZNA"!

To już 28 lat mija od czasu ukazania się na polskim rynku albumu YA HOZNA Renaty Przemyk. Naszpikowana przebojami „Babę zesłał Bóg”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tańczę na stole” czy „Tortury” płyta okazała się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyckiej wrażliwości z punkową energią, a wszystko to podlane folkowym sosem. Wielkim atutem są niepowtarzalne teksty Sławomira Wolskiego doskonale korespondujące z image artystki. Wyszło z tego arcydzieło, które pomimo upływu prawie trzydziestu lat wytrzymało próbę czasu.

2 maja 2017, w ramach Festiwalu „3-majówka” we Wrocławiu, miało miejsce historyczne wydarzenie – powrót Renaty Przemyk w glanach, z przebojami z pierwszej płyty! Zgromadzona tam widownia miała okazję bawić się przy utworach, na które fani czekali przez ponad 20 lat! Koncert spotkał się z niesamowitym entuzjazmem publiczności, wśród której znaleźli się pierwsi fani Artystki, a ogromna energia płynąca z obu stron sceny, przyciągnęła także nowych słuchaczy!
Po tak gorącym przyjęciu, Renata z zespołem przygotowała dla swoich fanów specjalny projekt koncertowy, który oferuje ogromne emocje i powrót do przeszłości pełnej wartościowej muzyki.
Na koncercie będzie okazja do wysłuchania wszystkich utworów z pierwszej płyty (w tym „Babę zesłał Bóg” czy „Protest dance”) oraz największych przebojów z pozostałych płyt Renaty,  takich jak: „Aż po grób”, „Ten taniec”, „Zero” czy „Kochana”!

 

 

 

Bilety w przedsprzedaży: 75 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 45 zł – III miejsca,

do nabycia w kasie LCK - ul. Chojnowska 2, t. 76 72 33 706 oraz w Galerii „Satyrykon” - Rynek 36, t. 501 504 115.

Cena biletów w dniu koncertu – 90 zł


Więcej informacji na stronie organizatora:

www.lck.art.pl