ZASKÓRNIAKI I INNE DZIWADŁA Z KRAINY PORTFELA

reż. Daniel Arbaczewski / wiek: 6+ 

organizator: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
partner: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
gdzie: Duża Scena
kiedy: 2019-05-05 12:30
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: N., 19zł
U., 16zł
wykonawcy:

scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski

scenografia i kostiumy: Dariusz Panas

muzyka: Hubert Pyrgies

obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Paweł Pawlik

opis:

Spektakl przedstawia laboratorium naukowe w kryzysie. Pan Profesor – główny „zawiadowca” i mózg operacyjny – z powodu braku ministerialnej dotacji postanawia zmienić branżę z naukowej na ekonomiczną. Ze swoimi współpracownikami otwiera Ogród Dziwnych Stworów Ekonomicznych, czyli specjalne ZOO. Pierwszym dziwnym stworem, którego należy wykarmić jest INWESTYCJA, pochłaniająca dużo pieniędzy, pomysłów i pomocników. W niezwykłym ogrodzie dużo się dzieje: niektóre stworzenia dopiero się rozwijają, inne mają problem z wielkością, jeszcze inne muszą być umieszczone w formalinie i zabezpieczone. Na niektóre trzeba uważać: nie przekarmiać FISKUSA, uważać, aby USTAWA nie rządziła się za bardzo, obserwować żarłoczne PODATKI, kontrolować niebezpieczny DEBET, ważyć ciężką HIPOTEKĘ, grożącą zawaleniem się budynków.

Ożywione ekonomiczne stwory są niczym smoki, wilki, krasnoludy i inne niezwykłe istoty rodem z baśni. Teatralna wizualizacja wszystkich dziwolągów doskonale oddziałuje na wyobraźnię dziecka i sprawia, że trudne i skomplikowane terminy na długo zostaną w jego pamięci.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

Przedstawienie dedykowane widzom w wieku 6+.

 

BILETY NA SPEKTAKL:

19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.

KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

 

czas trwania: 60 minut