"PROSTA HISTORIA" - spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek (4+)

(4+) 

partner: Wrocławski Teatr Lalek
gdzie: Scena na Piętrze
kiedy: 2019-03-24 13:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: N., 25zł
U., 22zł
wykonawcy:

SCENARIUSZ Antek Maśląkowski, Tomasz Maśląkowski
REŻYSERIA Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski
SCENOGRAFIA Mateusz Stępniak
MUZYKA Grzegorz Mazoń
OBSADA Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski

opis:

Na początku był Raj: Dom. Ogród. Tata, mama, dziecko.  Świeciło słońce. Szczekał pies. Wszystko działało. Później pojawiła się chmura. Czarna chmura. Gdzieś daleko, nikt tego nie zauważył. Mijał czas. Chmur przybywało i nagle rozpętała się burza. Trzęsienie ziemi. Nastąpiła Zmiana. Wreszcie wszystko zniknęło. Nastało Nic. Pustka. Jak sobie z tym poradzić? Czy na niebie jeszcze kiedyś pojawi się słońce? A na twarzy dziecka – uśmiech? 


PROSTA HISTORIA to opowieść, jakich wiele. Trochę smutna, a trochę wesoła. O emocjach, które przychodzą i odchodzą. I o tym, co pozostaje. 

Pozbawiony słów spektakl czerpie ze środków teatru formy. Dwóch aktorów, kameralna przestrzeń, lalki i dekoracje à la planchette, muzyka – wszystko to składa się na teatralne laboratorium, w którym dziecko dostaje szanse na oswojenie własnych emocji.

Koprodukcja Fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek
Spektakl zrealizowany ze środków finansowych Miasta Wrocław

NAGRODY:  XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK w Opolu | 12.05.2017
- GRZEGORZ MAZOŃ za muzykę

PREMIERA 18.09.2016 r.

Bilety: 25zł n., 22zł ul.

--------------------------

Warsztat do spektaklu to zajęcia teatralne związane z tematem, formą i problematyką przedstawienia. Ich celem jest umożliwienie uczestnikom dzielenia się doświadczeniami związanymi z odbiorem spektaklu – np. o tym, co było ważne, co ich dotknęło, co zapamiętają na dłużej. W trakcie warsztatów nie ingerujemy w przedstawienie, które jest autonomicznym i osobnym dziełem. Nie objaśniamy go, ale wskazujemy możliwe konteksty interpretacyjne. Tworzymy przestrzeń, w której widzowie mogą zadawać pytania. Umożliwiamy bardziej świadomy odbiór przedstawienia i otwieramy na indywidualne, nieoczywiste odczytania. Podczas zajęć nie tylko mówimy; uruchamiamy także nasze ciała i wchodzimy w konkretne działania teatralne.

Warsztaty dla dzieci od 5. roku życia i ich opiekunów - widzów przedstawienia PROSTA HISTORIA

Podczas warsztatów odkryjemy świat spektaklu, zaglądając w każdy jego zakamarek. Przyjrzymy się również własnym emocjom i spróbujemy je oswoić. Stworzymy samodzielną wypowiedź artystyczną i w twórczym działaniu, w zabawie w teatr, opowiemy o tym, co jest dla nas ważne, a w końcu zbudujemy i pokażemy własne proste historie. 

Koncepcja, prowadzenie warsztatów: Marta Kurowska, Tomasz Maśląkowski

Uwaga: Warsztaty do PROSTEJ HISTORII odbywają się po spektaklu. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby i grupy chętne do wzięcia udziału w zajęciach proszone są o kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu rezerwacji biletów - 71 335 49 11/12/49.   

Czas trwania warsztatów ok. 50 min. | Bilety na warsztaty 5 zł

czas trwania: 40 minut