"MOSKWIN" - spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek (18+)

 

partner: Wrocławski Teatr Lalek
gdzie: Scena Kameralna
kiedy: 2019-06-28 19:00
bilety: Wstęp płatny (Kup bilet)
ceny biletów: N., 30zł
U., 25zł
wykonawcy:

REŻYSERIA Lena Frankiewicz
TEKST Jarosław Murawski
MUZYKA Kamil Pater, Barbara Wilińska
MUZYKA NA ŻYWO Barbara Wilińska
SCENOGRAFIA Mirek Kaczmarek
CHOREOGRAFIA Filip Szatarski

AKTOR Tomasz Maśląkowski

oraz zespół techniczny WTL: Mirosław Kaźmierowski, Andrzej Królikowski, Tomasz Malczuk, Alicja Pietrucka, Marek Rynkowski

ŚWIATŁO Alicja Pietrucka
DŹWIĘK  Paweł Dobosz
INSPICJENT Agnieszka Drobna

Dziękujemy Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu za użyczenie na potrzeby przedstawienia lalki-manekina ze spektaklu dyplomowego "Amadeusz". Dziękujemy także autorowi projektu lalki - Damianowi Banaszowi - za zgodę na jej wykorzystanie.

opis:

Rosja, rok 2011. Policja zatrzymuje na cmentarzuw Niżnym Nowgorodzie 45-letniego mężczyznę, który ma przy sobie torbę z ludzkimi kośćmi. Zatrzymanym okazuje się Anatolij Moskwin, lokalny historyk i znany w Rosji lingwista, władający trzynastoma językami znawca kultury celtyckiej oraz rytuałów pogrzebowych ludów syberyjskich.

Co robił w na cmentarzu i skąd się wzięły kości w jego torbie?

Policjanci udają się do mieszkania podejrzanego – a my wraz z nimi. Z każdą kolejną minutą coraz głębiej zanurzamy się w dziwaczny świat Moskwina i coraz szerzej otwierają nam się oczy. Okazuje się, że ten mizantrop, który nigdy nie miał kobiety, nie mieszkał sam. W swoim domu stworzył prawdziwe uniwersum – świat, do którego dostęp miał tylko on. Gdzie istniała nauka, zabawa – i miłość. Gdzie kwitło życie. Przyglądamy się mu oczami Moskwina i zdumionych policjantów, rozpoznajemy reguły. Staramy się zrozumieć – bądź przekląć.

MOSKWIN jest projektem z pogranicza teatru dokumentalnego, performansu i rozbudowanego planu lalkowego, na którym oparta zostaje instalacja Bohatera. To próba stworzenia prywatnej mitologii, w ramach której można dokonać konstrukcji tożsamości, jak i akt oskarżenia odczytany światu, który, kierując się niejasnymi kryteriami sprawiedliwości, z każdego może zrobić winowajcę.

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-fiction.

PREMIERA 5.10.2018 r.

czas trwania: 90 minut