Zaucha | Inspiracje-Interpretacje & Kuba Badach Trio - [Wrocław]

 

organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
partner: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
gdzie: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
kiedy: 2018-12-16 17:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Na festiwalu Zaucha Inspiracje-Interpretacje dwunastka młodych wokalistów mierzyła się z repertuarem Andrzeja Zauchy, biorąc udział w konkursie na interpretację śpiewanych przez niego utworów. A piosenki Zauchy to lekkość w posługiwaniu się dźwiękiem, swoboda w operowaniu barwą, jak i doskonała intuicja frazowania – czuje się w nich wielkie serce muzyka!

- To zaszczyt śpiewać jego utwory – twierdzi Kuba Badach, wykonawca i współautor płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obcy” –  zaaranżowanej wspólnie z Jackiem Piskorzem. Zwieńczeniem konkursowych zmagań będzie więc wyjątkowy koncert - na którym nie tylko zaprezentują się finaliści, ale też zabrzmią mistrzowskie interpretacje piosenek Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha i zaproszonych przez niego do współpracy muzyków - na instrumentach klawiszowych zagra Jacek Piskorz, a na saksofonach Maciej Kociński. 

Kuba Badach – absolwent (2000 r.) Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach; wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Wyróżniony nagrodą Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „Wokalista Roku”.

bilety: 90 zł na KupBilecik.pl