Noc w Muzeum Papiernictwa - [Duszniki- Zdrój]

 

partner: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
gdzie: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
kiedy: 2018-05-19 19:00 - 2018-05-19 22:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Noc Muzeów – kolejna edycja już w sobotę 19 maja w godz. 19:00-22:00, tym razem pod hasłem „Czerpiąc z naszych korzeni”.

W programie m.in.:

– godz. 19.00 – prezentacja wystawy „Nieokreślone. Sztuka kreski Roberta Znajomskiego”;

 – godz. 19.30 – 22.00 – dla chętnych warsztaty sitodruku z master-printerem Dawidem Hadarem (artysta przez 40 lat prowadził warsztaty sitodruku i fotografii przy Muzeum Sztuki w Tel Awiwie);

–  akcja artystyczna „Czerpiąc z naszych korzeni”. Drzewo jako symbol długowieczności, trwałości ma w tym przypadku dwojakie powiązanie z naszym Muzeum: po pierwsze, ma przypominać o surowcu, z którego papier powstaje, a po drugie ma odnosić się do wielowiekowej tradycji czerpania papieru w dusznickim młynie papierniczym i do półwiecza funkcjonowania jego wnętrzu Muzeum Papiernictwa. Bowiem, jak drzewo, placówka przez te 50 lat powoli wzrastała, rozwijała się i zapuściła korzenie na muzealnej mapie naszego regionu i kraju. Z okazji tych wyjątkowych urodzin stworzymy drzewo, którego liście będą odliczały kolejne lata (1968-2018) i ważne wydarzenia związane z działaniem Muzeum Papiernictwa w starym zabytkowym młynie papierniczym w Dusznikach-Zdroju.

Noc Muzeów realizowana jest w ramach obchodów „Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa” pod patronatem honorowym: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. 

Wstęp wolny!