Tu czy Tam? Współczesna Polska Ilustracja dla Dzieci - [Wrocław]

 

organizator: Centrum Kultury AGORA
partner: Centrum Kultury Agora
gdzie: Centrum Kultury Agora we Wrocławiu
kiedy: 2018-05-19 14:00 - 2018-06-14 17:00
bilety: Wstęp darmowy
opis:

Od blisko dekady polska ilustracja jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to w szczególności na rynku książki dla dzieci. Wielu utalentowanych twórców, ich różnokierunkowość i pomysłowość wspierane przez odwagę wydawców sprawiają, że możemy wybierać z ogromnej puli naprawdę wyjątkowych pozycji wydawniczych. Ilustracje odgrywają w literaturze dla dzieci znaczącą rolę, a co więcej coraz częściej stawiane są na równi z tekstem. Praca ilustratorów jest zatem niesłychanie ważna i przede wszystkim ją będziemy mogli podziwiać  na wystawie TU CZY TAM?  adresowanej zarówno do dzieci jak i do dorosłych.

Wystawa została zrealizowana we współpracy Narodowej Galerii Sztuki oraz Instytutem Książki i prezentuje prace 14 polskich ilustratorów: Edgara Bąka, Macieja Blaźniaka, Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej, Agaty Dudek, Emilii Dziubak, Małgorzaty Gurowskiej, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Agaty Królak, Patryka Mogilnickiego, Anny Niemierko, Oli Płocińskiej, Dawida Ryskiego. Dzieła wielu z nich zyskały międzynarodowe uznanie. Każdy za pomocą własnej estetyki opowiada swoją historię, tym samym umożliwiając dzieciom pierwszy kontakt z prawdziwą sztuką.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -17.00 w galerii CK Agora (pierwsze piętro). Otwarcie w ramach Wrocławskiej Nocy Muzeów 2018.